Ochrana nemovitostí, monitoring a dohledová kamera

Podzimní a zimní období vykazuj nejvyšší aktivitu zlodějů orientovaných na rekreační objekty. Lidé se vracejí do měst a jejich chaty a chalupy jsou prázdné a v podstatě bez dozoru. Pokud nechcete investovat do (často) nákladných zabezpečovacích systémů nebo do ostrahy objektu, zkuste zajímavé řešení v podobě tzv. dohledové kamery. Je to jednoduchý systém, který v podstatě funguje stejně, jako mobilní telefon, kamera a mikrofon v jednom. Objektiv sleduje okolí a mikrofon dodává kontaktní zvuk. Stačí pak odkudkoliv na světě poslat kameře SMS a okamžitě jste v obraze a zvuku tam, kam se kamera dívá. Ke komunikaci se systémem potřebujete telefon s podporou MMS zpráv, které budete od kamery dostávat.

Dohledová kamera „SimCam“

Tzv. „SimCam“ se pohybují v cenách do 10 000Kč a disponují stejnou technologií, jako velké zabezpečovací systémy. Oproti nim však nabízí cenově přijatelný vzdálený dohled hlídaného objektu, a to odkudkoliv z domova i ze zahraničí přes mobilní telefon formou MMS zpráv. Umožňuje také zcela individuální možnost instalace bez nutnosti dodatečných stavebních prací. A pokud budete např. chtít vědět, jaké je u vás na chatě právě počasí, stačí poslat SMS zprávu a obratem dostanete MMS odpověď. Stejně jednoduše si díky vestavěnému mikrofonu můžete poslechnout, co se kolem vaší chaty či chalupu právě děje.

Dohledová kamera jako hlídací pes nebo spíše jako pasivní monitoring?

Před pořízením takového systému je dobré si uvědomit jednu zásadní skutečnost, a sice, že kamera umožní pohled na nemovitost či jiný, takto střežený objekt, ale jeho napadení nezabrání. Díky detekci pohybu však může zachytit obraz kohokoliv, kdo se před ní postaví (bude – i tedy v jejím zprném úhlu). I tak ale dohledová kamera zůstává vlastně tichým a pasivním pozorovatelem svého okolí.

Další články z rubriky: A je tady podzim: zateplit dům či nezateplit? Za jak dlouho se investice vrátí?

Red. z materiálu MediaTrust

16.10.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist