Obývák a ložnice v jednom

Malé a ještě menší, takové nám staví developeři byty a domky. Nebývá výjimkou, že ať už kvůli cenové (ne)dostupnosti anebo z jakéhokoliv jiného důvodu, setkáváme se tváří v tvář s faktem, že jediný byt, na který cenově „dosáhneme“ a současně se nám alespoň trochu líbí, nedisponuje samostatnou ložnicí.

Kam tedy dát postel? A má se vůbec do 1kk taková postel dávat? Jaké mohou být k samostatné ložnici alternativy, co do prostoru na spaní?

Tak především k celé situaci přistupujte kreativně a mějte na mysli, že se všechno dá snadno a důmyslně řešit. Chce to jen nápad. Tak například… Rozhodně se nesnažte násilně rozdělovat jeden pokoj na dva. Naopak jenom prostoru pomůžete, pakliže ho ještě umocníte drobnými detaily, jako je sjednocení podlahovin, instalací vestavěných polic na stěnách či nízkými solitérními kusy také můžete docílit prostorové úspory při zachování původní účelovosti.

Hledáte vhodnou rozkládací pohovku? Poraďte se na forum.living.cz

Spaní lze rovněž vyřešit velmi prakticky a důvtipně. Namísto klasické sedací soupravy anebo tradiční postele si pořiďte dvě úplně jednoduchá jednolůžková kanape s rohovým zvýšeným čelem. Kanapátka přisuňte k sobě tak, aby se čelní desky společně dotýkaly a tvořily tak kolem obvodu obou sofa jakési písmeno „U“. Když před tuto svépomocí zhotovenou sedačko-postel přehodíte patchworkový anebo jakýkoliv jiný přehoz a tvrdá čela bohatě osadíte různorodými polštářky, uvidíte, že se vám bude spát jako v na obláčku a stejně tak si budete i pohodlně posedávat při sledování televize.


V takovém malém prostoru také jistě oceníte závěsná řešení všeho druhu, jako například nástěnné systémy pro televizi, policové sestavy anebo také klasičtější nástěnné skříňky.

Příčným rozdělením interiéru pomocí vestavěného patra na spaní vznikají určité výškové úrovně jednotlivých prostor, u nichž je vždy nutné brát ohled na dostatečnou světlou výšku místnosti. Zde je ale důležité myslet rovněž na to, že teplo se drží právě až u stropních zdí.  Dalším řešením je správný a pečlivý výběr pohovky (pohovek), jejichž sestavením docílíte ideálního „letiště“ na pohodlné válení a relaxaci, ale které vám zároveň poskytne plnohodnotný a ničím nerušený spánek.

Lucie Sýkorová

Foto:villaombaklaut.com, swoonworthy.co.uk, docslate.com, pichomez.com,  livroomdesign.blogspot.com, luvne.com, favim.com, kempinski.com, bestinteriorphotos.com, home-designing.com, dekooder.blog.hu, wheretostay.com, firsttiger.co.uk, urbanfruitharvesting.blogspot.com, prismma.in-activerain.com, eatsleepdecorate.blogspot.com

25.6.2015 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist