Obývák a ložnice v jednom? Máme TIP

Nedostatek obytného prostoru je aktuálním problémem, který musí řešit většina, zejména mladých lidí. A jedním z nástrojů je multifunkční využívání třeba právě obývacího pokoje, který je podle potřeby buďto společenskou místností a nebo ložnicí. A jak obě „místnosti“, tedy obývací pokoj i ložnici, dostat mezi konkrétní čtyři stěny, které vymezují prostor několika málo metrů čtverečních? Náš TIP je z dílny architektonické společnosti Heyworth studio architekti.

118554-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

V současné době je svého druhu módním trendem spojování obývacího pokoje a kuchyně, čímž většinou vzniká prostor typu velké místnosti s „kuchyňským koutem“. Kuchyň i obývací pokoj přitom nejsou odděleny příčkou, ale mají pro sebe funkčně vymezený prostor. Nikdo tedy  nepochybuje, kde začíná kuchyň a kde už se nacházíme v obývacím pokoji. Neviditelná příčka je jasně definovaná už jen samotným rozestavěním nábytku. A efekt? Tím je vytvoření jedné velké místnosti.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Při spojování obývacího pokoje a ložnice je sice uživatel motivován spíše nedostatkem místa ke zřízení samostatné ložnice a nesleduje tedy v prvé řadě záměr vytvořit jednu velkou místnost, ale tato skutečnost se dá přehodnotit a nouzové řešení pak lze chápat jako nápad na velkoryse pojaté řešení interiéru. Konec konců, budete ležet v ložnici a současně získáte možnost využívat zařízení obývacího pokoje, např. v podobě spotřební elektroniky neprodukující hudbu, nebo obrazový záznam v podobě filmu.

Dvě místnosti v jedné

Zkuste použít nízký nábytek tak, jak to ilustrují fotografie pod článkem. Místnost, který má být ložnicí a součastně i obývacím pokojem, nebude vypadat přeplněně jako skladiště nábytku a zůstane prosvětlená a vzdušná. Boční stěna místnosti může být tvořená jedním kusem nábytku, např. právě knihovnou, která se stane společným jmenovatelem obou „místností“, tedy ložnice i obývacího pokoje.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Foto: Heyworth studio architekti

20.4.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist