Obývací pokoje, po kterých zatoužíte

V dnešním článku pro vás máme designové nápady, které vám pomohou přetvořit váš obývací pokoj na útulné útočiště. Dobré nápady, trendy v bydlení, půvabné dekorace, to vše vám nabídne dnešní fotogalerie u článku o obývacích pokojích s nádechem venkova.

119284-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Často se domníváme, že určité barvy jsou oblíbené a jiné nikoli. Tato domněnka však není správná. Vždy záleží na celkovém barevném řešení daného prostoru.  A toto řešení je třeba přizpůsobit daným podmínkám. Při dodatečných úpravách v bytě je zapotřebí respektovat charakter zařízení, aby nedošlo k výslednímu rozporu s účelem místnosti a zařizovacích předmětů.

Například výrazný vzor na stěně nemusí působit nevhodně, pokud je v souladu s funkcí místnosti, avšak vzor musí mít co do plochy i sytosti barevný odstín převládající v celkovém barevném ladění místnosti. Zkuste například nátěr stěn v levandulové barvě, strop ponechejte v bílé a nábytek zvolte v holubičí šedi, výsledný efekt se dostaví okamžitě. Celkově prostor zútulněte kobercem se vzorem s barvami, které jsou již ve vašem obývacím pokoji obsaženy.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Vašemu obývacímu pokoji mohou dát neobvyklý nádech stěny obložené dřevěnými panely. Toto je pouze jeden z nápadů, jak osvěžit vzhled vašeho tradičně vypadajícího obývací ho pokoje. Dalším nápadem, který zajistí žádanou změnu je výběr čalouněných židlí. Jsou pohodlné, elegantní a každé čalounění nabízí odlišný materiálový a v mnoha případech i tvarový rozdíl.

Eklektické akcenty, exotické detaily, kontrastní prvky, sofa z trhu v Paříži, krb se sálajícím ohněm a opodál okouzlující konferenční stoleček ve tvaru taburetu, to je další přehršel nápadů pro plánovanou změnu vašeho obýváku. Dalším půvabným akcentem se zde může stát kupříkladu konferenční stolek vyrobený z litiny a běleného dubu anebo starožitné židle s nezvykle řešenými nohami. Své kouzlo má i konferenční stolek z indonéského dřeva. Každý kus dodá interiéru netradiční vzezření.  Žádanou patinu do místnosti vnese vestavěná police s vloženými mosaznými svícny či globus, případně obraz s motýly.

Obývací pokoj ve viktoriánském stylu, sbírka vintage boxů, které vyplňují místo knih prázdná místa na policích knihovny, litografie na zdi, stará klubová kožená křesla s otomanem, to vše můžete mít, pokud opravdu toužíte po změně. Nemusíte se nechat zcela ovládnout záměrem designérů, který vám předložili na fotografiích, pří pohledu na ně jistě sami přijdete na mnoho možných vylepšení vašeho pokoje určeného k relaxaci.  Anebo dáváte raději přednost modernímu minimalismu, pro každého je tu něco, stačí nahlédnout do fotogalerie u článku, která vám nabídne 30 tipů, jak zařídit pohodlný obývací pokoj, kde se budete cítit útulně a kde se vám bude relaxovat jedna báseň.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: contryliving.com 

17.10.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist