Obývací pokoj za 140 tisíc poslouží na stáří

Zařídit obývací pokoj není žádná legrace. Musí plnit hned několik funkcí, což není vždy jednoduché skloubit. V první řadě je to místo, kde se schází rodina k odpočinku a relaxaci nebo aby sledovala televizi. Stejně by měl majitele reprezentovat a ukázat, kdo jeho obyvatelé jsou. Ve většině domácností plní i funkci pokoje pro návštěvy. Rozhodně by v něm neměly chybět úložné prostory, které jsou u většiny bytů bolavým místem. Jak to do jedné místnosti ale dostat?

06-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Česká televize

Všechno tohle chtějí od obýváku i manželé Eliška a Jaroslav. Jejich obývací pokoj je velký, světlý a vzdušný, ale i tak by se z něj mohlo snadno stát přeplněné skladiště nábytku. Proto se obrátili na pořad České televize Bydlet jako… Samotné proměny se ujala designérka Tereza Polcarová, která mimo jiné navrhuje pro dům IKEA. Jelikož jsou oba majitelé už v letech, rádi by, aby jejich nový obývák vypadal co nejlépe a reprezentativněji než jejich předchozí vybavovaný svépomocí.

Hodně požadavků a slušný rozpočet

Zatím jejich reprezentativní prostory připomínají spíše holobyt pohovkou a televizí – žádné obrazy, domácí bar majitele naskládaný pod televizí, po vysněné knihovně majitelky ani stopy stejně jako po úložných prostorech. Také osvětlení je podobně jako ve většině českých domácnostech zoufale podceněné. Na proměnu z rodinného rozpočtu vyčlenili 140 tisíc, což považuje designérka Tereza za přiměřené.

Paní Eliška má ráda světlé přírodní barvy, obzvláště béžovou, což se designérce líbí, protože na takovém odstínu dobře vynikne bílý nábytek. K dalším přáním patří rozměrná rozkládací sedačka, čtecí koutek a vitríny na vystavení svátečního porcelánu a skla.

Pohovka pro návštěvy a vychytané úložné prostory

Do centra obývacího pokoje postavila designérka Tereza velkou sedací soupravu v tmavě šedé barvě. V jejích útrobách se skrývají úložné prostory a dvě pohodlná lůžka pro návštěvy.

Na stěnu za sedací soupravu umístila obklady evokující prvorepublikový městský styl. Za obkladem se skrývají úzké skříňky. Na jejich desce jsou umístěna náladová světla, která mají hlavně za úkol podsvěcovat rodinnou galerii obrazů.

Knihovny a vitríny

Vedle sedačky stojí pohodlné křeslo s lampou a malou knihovnou, kde bude Eliška strávit oblíbené chvíle s knihami. Na protější stěně se nachází zavěšená televize. Z jedné strany jsou instalovány skříňky pro bar s příslušenství, z druhé strany pak vitríny, kam si může majitelka vystavit drobnosti. Pod nimi se táhne řada dlouhých skříněk jako další praktické úložné prostory. Směrem ke kuchyni je ještě zavěšen skleník na sváteční porcelán.

Je až neuvěřitelné, jakou doznal pokoj pod taktovkou Terezy Polcarové proměnu. Splňuje vše, co majitelé požadovali, vypadá elegantně a útulně a zároveň reprezentuje vše, co je Elišce a Jaroslavovi blízké.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist