Obývací pokoj vymazlený do detailu

REALIZACE V obývacím pokoji trávíme největší část našeho dne, zvlášť pokud je pojený s kuchyní a jídelním koutem. Proto bychom se v něm měli cítit dobře, měl by odrážet naši osobnost a zároveň i reprezentovat. Ne vždy se nám ale podaří ladit všechny tyto aspekty do harmonického celku. Podívejte, jak to dělají profesionálové.

1-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: Biano

Majitelé bytu na Praze 9 se obrátili na Martinu Pištělákovou, designérku známou z pořadu Jak se staví sen, s tím, že by chtěli doladit obývací pokoj s kuchyní ve svém novém domově. Po jeho pořízení si nechali vyrobit kuchyň na míru a zbytek pokoje zařídili nábytkem z Ikey. Jelikož cítili, že to není dokonalé tak, jak by si přáli, rozhodli se investovat do služeb designéra.

Držet se plánu

Celá proměna je ukázkou toho, jak je důležité, si při zařizování prostoru promyslet koncept a následně se ho pevně držet, aby barvy i materiály souzněly a celek vyzníval uceleným dojmem.

Majitel pražského bytu postrádal dostatečné množství úložných prostor. Ani volně stojící akvárium nevypadalo právě nejlépe. „Neudělali jsme nic jiného, než vymysleli kompaktní stěnu na míru celé délce pokoje, ze které vychází jídelní stůl,“ vysvětluje autorka návrhu Martina Pištěláková.

Chytrá řešení

Kapacita úložných prostor se zvýšila díky nové knihovně, která se táhne po celé délce pokoje a navazuje na ni jídelní stůl ve stejném designu. Zatímco horní část knihovny nabízí prostor k vystavení knih a dekorací, do spodní se dá ukrýt mnoho věcí. Na protější straně se nachází TV stěna se zabudovaným akváriem, které se díky tomu stalo přirozenou a výraznou součástí pokoje. Ve spodní části TV stěny vidíte další úložné prostory.

Méně barev a jednoduchost

Barevně je pokoj pojatý velmi jednoduše a díky tomu působí i uceleným dojmem. Základem je šedá barva doplněná dřevěným dekorem s výraznou kresbou, který celý pokoj zatepluje a zútulňuje. Lehce industriální nádech mu dodávají subtilní kovové konstrukce v matné černi.

Pokoji vévodí velká sedací souprava do L v šedé barvě, pod ní nohy zahřívá barevně sladěný koberec. Šedá je i stěna za knihovnou, zbytek pokoje je pak vymalovaný bíle. Naproti tomu TV stěna je v dřevodekoru, jen kolem akvária jsou granitově černé skříňky, které dávají vyniknut svěží zeleni akvária.

„I když to nebylo původně v plánu, sáhli jsme i na kuchyň, kde jsme vyměnili pracovní desku, poličky a záda za linkou. Původní dekor těchto desek neladil s podlahou a díky této změně jsme sladili celý pokoj i s kuchyní v harmonický celek,“ uzavírá Martina.

3.9.2018 5:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist