Obývací pokoj v marockém stylu

Orient nás Evropany nejspíš nikdy nepřestane fascinovat. Od romantických příběhů, přes kořeněná jídla až po bohatě zdobené stavby. Jejich interiérový design je barevný až kýčový a přesto má v sobě jisté kouzlo. Pokud si tedy chcete obléknout obývací pokoj do marockého stylu, čtěte dál!

118870-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: archiv redakce

Jak už jsme řekli, marocký styl je plný barev. Dále v něm klíčovou roli hrají dřevěný nábytek, lampičky, polštářky, koberečky, závěsy a vůně.


Marocký styl je velmi vítaný  hlavně v nájemných bytech, kde zdi už něco pamatují a majitelé nedovolí nájemníkům  žádné změny. Orientální styl těží z lehkosti  dekorativních látek, které používá místo tapet a jako dekoraci na stropy. Látku můžete v určitých bodech přilepit oboustrannou lepenkou nebo přišpendlit, vytvoříte si tak obývací pokoj připomínající smyslný budoár. Zvláště pokud látku na stropě nasměrujete do středu k lustru a prověsíte ji.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Nábytek
V obývacím pokoji můžete mít běžnou sedací soupravu, která by však měla mít dřevěný rám (může být i z ratanu). Vždy jí můžete dodat orientální vzhled pomocí přehozů a polštářů.


V marockých palácích bylo vždy místo na odložení misky s datlemi, mátového čaje nebo náhrdelníku z drahokamů. Proto byly všude rozmístěny malé šestihranné stolky. I vy se můžete vyhnout pořízení jednoho hlavního, který bude z dosahu všech okolosedících, ale naopak po stranách sedačky a křesel umístěte malé dřevěné stolky pro vaše větší pohodlí.


Lampy
Marocké lampy jsou koncipovány tak, že nemají vydávat přímé světlo, mají  pouze dotvářet atmosféru. Většinou jsou vzorované a světlo z nich vycházející kreslí zajímavé obrysy na stěny. Bez nich by rozhodně váš marocký obývací pokoj nebyl kompletní.

Nezapomeňte na barevné polštářky a šátky a přehozy. Čím více různých barev, vzoru a stylů látky, tím lépe, ale pokud chcete celý pokoj ladit do odstínů jedné barvy, tak můžete. Je to váš marocký palác a vy jste jeho pány.

V naší fotogalerii naleznete spousty fotografií pro  svoji inspiraci.

Sabrina Harisová
Foto: sparkstack.com, shelterness.com

22.2.2012 2:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist