Obrázek z mechu

Pokud máte rádi přírodní dekorace ve vašem interiéru, dobrou volbou může být obraz z mechu. Můžete mít kousek části lesa přímo u vás doma. Obrazy jsou vyrobeny ze stabilizovaného mechu nebo lišejníku. Můžete si je klidně umístit i do místnosti bez přístupu světla. Nejde o žádný umělý produkt. Mech i lišejník je stabilizován konzervační látkou na bázi glycerinu. Principem je zachovat rostlinu na obrazu stále krásnou. Ani se nemusíte se bát, že si do bytu pořídíte spolu s obrazem i nějakého nezvaného návštěvníka.

depositphotos_422733854_l-1100x618.jpg Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Obrázek z mechu bude zajímavým doplňkem interiéru

Obrázek z mechu

Mechové obrazy jsou opravdu krásné, protože vám přinášejí kousek živé přírody přímo do interiéru. Využívají se jak mechy, tak lišejníky, které se konzervují látkami, které jsou biologicky odbouratelné a ekologické. Jedná se o jednu z nejmodernějších technologií, která má za cíl uchovat rostliny v jejich stále kráse, a především v přirozené zelené barvě. Metoda zaručí, že rostliny vypadají bez běžných faktorů, jakými jsou světlo a pravidelná zálivka, po dobu několika let čerstvě a svěže. Tyto obrazy ocení všichni, kdo se nechtějí starat o pravidelnou zálivku. Mohou být využity i do dalších veřejných prostor a nevadí jim ani klimatizace. Mechové obrazy zvětšují opticky prostor, pohlcují hluk v interiéru, jsou antistatické a hypoalergenní. Navodí vám pocit klidu a zútulní každý prostor.

Druhy mechu používané na obrazy

Mezi nejčastěji využívané mechy na obrazy je mech „sobí“, který se vyskytuje v severských zemích a je významnou potravou pro soby. Je jedinečný pro svůj výjimečný vzhled a širokou škálu barev. Na obrazy se mechy mohou barvit přírodními pigmenty, které odpovídají evropským směrnicím. Dalšími mechy používanými pro obrazy jsou mechy kopečkové a ploché, které jsou rovněž jako „sobí“ mech nenáročné na údržbu.

Péče o obraz

Životnost obrazu z mechu nebo lišejníku závisí na různých faktorech. Především jde o teplotu v místnosti, ve které je umístěn. Ideální teplota je od 5 do 30° C. Dalším faktorem je vlhkost prostředí, která je ideální okolo 60 %. Pokud výše zmíněné dodržíte, prodloužíte tím obrazu jeho životnost.  Vlhkost pod 50 % ji může naopak zkrátit. Zavěšený obraz bez přístupu přímého slunečního nebo umělého svitu, a pokud nepřijde do kontaktu s vodou, vydrží 4-5 let. Během této doby se mohou mechy mírně lišit.

Obraz se nemusíte bát zbavit prachu nebo jiných nečistot. Postačí vám vlhký hadřík nebo fén s nízkou teplotou vzduchu. Pozor dejte na příliš mokry hadřík, zbytečně byste si obraz poškodili. Neumisťujte obraz do příliš vlhkých ani suchých míst. Nevystavuje jej ani přímému slunečnímu záření, rovněž v blízkosti žárovek a zdrojů vysokého tepla. Jinak vystavujete obraz nebezpečí a barvy změní viditelně svou původní barvu. Neumisťujte je ani na plochy, které jsou ošetřené lakem nebo olejem.

Výběr obrazů

Každý obraz bývá jedinečný originál, který je složen z rostlinného materiálu ručně. Každá rostlina použitá na obraz má svou jedinečnou a nezaměnitelnou strukturu. Proto bude každý obraz originál a nenajdete dva obrazy úplně totožné. Obrazy mohou být vyrobeny i na míru. To znamená, že si určíte velkost, tvar i výraz, který má obraz vyzařovat.

Doplňky

Jako doplněk k obrazu si můžete vybrat rám, který může být minimalistický (tloušťka okolo 1 cm) se strukturou dřeva, které je v různých barvách. Oblíbené jsou bílá, tmavě hnědá, černá, antracit nebo barva dřeva smrkového či dubového. Masivní rám nebude působit vůbec špatně, jeho tloušťka může být okolo 3 cm. Dalším doplňkem mohou být malé větvičky nebo šišky, které budou umístěné na mechu anebo lišejníku.

22.5.2023 9:18 | autor: Šárka Miškovská | zdroj: gardners-eshop.cz, mech-levne.cz
Více o tématu: mechový obraz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist