Obložte si koupelnu zlatem

Ano, je to skutečně tak. Pokud jste skalními fanoušky starověkého Egypta a pro toto období tolik specifických stěn, obtěžkaných zlatými obklady, máme pro vás dobrou zprávu. Trend zlatého obložení se vrací!

128164-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Pravdou je, že jakmile minulo baroko, ustoupil interiérový design od zlatého dekorování větších interiérových ploch – patrně v zájmu upouštění od megalomanských a nabubřelých stylů. Nicméně tu a tam se v zámožných domácnostech přece jen nějaký ten zlatý rám objevil, a tak se metalické odstíny zlata „v potu tváře“ probojovaly až do současnosti.

Asi každého napadne, že když už hovoříme o zlatě, nemůžeme nezmínit také stříbro. Zajímavé je, že stříbrná barva se na rozdíl od své zlaté „sestry“ ve světě interiérového designu skutečně dobře uchytila a v minulosti, stejně jako v moderní době,  je hojně využívána. Stříbrem se obkládá, kde co se zasazuje do stříbrných rámů, takřka všechny spotřebiče mají stříbrnou barvu a aktuální designérský favorit mezi styly, moderna, si ve stříbře přímo libuje. Kromě nábytku a dekorací můžeme našim interiérům dopřát také stříbrné armatury, stříbrné vybavení koupelenkuchyní, anebo rovnou stříbrné tapety stěn.

Zlato bylo tedy donedávna vedle své „bělejší obdoby“  poněkud v ústraní, nicméně nyní se nově hlásí o slovo i tento vzácný kov.  Pro zlato je lesk naprostou přirozeností a obzvlášť efektivní je lesk zlata v prostorných koupelnách. Sluší mu kombinace s méně výraznými, pokud možno matnými, nebo texturovanými povrchovými úpravami materiálů.

Zlato je skvělou volbou obzvláště pro tmavé koupelny, které absentují přítomnost okenic, protože v kombinaci se zrcadlem tento intimní interiér dovedou rozsvítit stejně tak, jako tato nerozlučná dvojice osvětlovala temné prostory dávných pyramid.

Pokud se rozhodnete pro zlaté obložení do vaší koupelny, mějte na paměti, že těmto metalickým, zářivým obkladům velice vkusně sekundují decentní mozaiky nebo kresby v černé barvě. Nebojte se proto takto odvážných kombinací, uvidíte, že koupelna ze zlata vám vždy zvedne náladu, a to hlavně tehdy, kdy vaše peněženka, či účet budou zrovna „hrát smutnou písničku“. Holt, zlato je zlato.

Lucie Sýkorová

Foto: bestofinteriors.com, homedsgn.com, cococozy.com, denoxa.com, groovinheads.com, roomdecoratingideas.net, soapfrenzy.com, nextelements.com, tilesolutions.ie

7.8.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist