Obloukové a šikmé žaluzie jako luxusní doplněk atypických oken

Nadělil vám architekt šikmá nebo oblouková okna? Nezoufejte, i pro okna nejroztodivnějších tvarů lze najít vhodné zastínění. Jeho autorem je česká společnost, která díky tomu slaví úspěch i za hranicemi.

Kvalita vítězí

Firma Systra, spol. s r.o. vyvinula šikmé a obloukové provedení horizontálních žaluzií a pod značkami SLOPELINESINLINE je prodává do celé Evropy.

Jádro žaluzie tvoří nosník EXCLUSIVE® z kvalitního extrudovaného hliníku, speciálně upravené komponenty a na míru střižené lamely. Extrudovaný nosník se ohýbá dle zadaných parametrů na speciálním ohýbacím stroji, u obloukových žaluzií tak nedochází k jakémukoliv umělému svařování nebo spojování. U šikmých žaluzií jsou pouze svařeny jednotlivá místa ohybu. Délky jednotlivých lamel pak počítá výrobní software. Lamely jsou vždy dle zadaného projektu zastřiženy přesně tak, aby žaluzie zakrývala co největší možnou plochu okna. Nosník žaluzie je zakončen transparentními nebo černými plastovými krytkami, která jsou vyrobeny vždy na míru na 3D tiskárně.

zaluzie-1.jpg

Zdroj: archiv redakce

Způsob ovládání

Ovládání žaluzie je přitom stejně jednoduché jako u jakékoliv jiné horizontální žaluzie. Atypické žaluzie SINLINE a SLOPELINE jsou vybaveny žaluziovou šňůrou pro vytahování lamel, transparentní naklápěcí tyčkoužaluziovou brzdou, která drží lamely v požadované výšce.

Design

Veškeré kovové díly žaluzie jsou bezplatně nalakovány do libovolné barvy ze škály RAL. Na pohledových plochách tak neruší žádné plastové komponenty a žaluzie tak působí kompaktním dojmem. Konec nosníku je navíc vždy zaříznutý dle sklonu nebo radiusu okna. Žaluzie tak přesně kopíruje tvar okna a tvoří tak dokonalý a funkční doplněk s dotaženými designovými detaily.

zaluzie-2.jpg

Zdroj: archiv redakce

Atyp je vždy kompromis

Pokud děláte něco co není standardizované, tak se musíte smířit s tím, že budete muset přistoupit na nějaký kompromis. U trojúhelníkových oken třeba nelze zastínit úplný vrchol trojúhelníku, protože lamely mají určitou minimální délku. U obloukových žaluzií je to zase umístění ovládací tyčky, která musí být přesně na určitém místě, aby žaluzie fungovala. Nicméně se u modelů SLOPELINE a SINLINE podařilo veškeré kompromisy snížit na nutné minimum a tak lze říci, že v oboru stínící techniky jde o unikátní výrobky, které potvrzují známou frázi z filmu Trhák: „Stejně jsme my Češi šikovnej národ…“.

Pokud máte šikmá nebo oblouková okna a nevíte si rady se zastíněním, neváhejte a napište nám nezávaznou poptávku nebo si zavolejte pro bližší informace. Rádi vám ve fimě Systra, spol. s r.o. vyjdeme vstříc.

zaluzie-3.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

Komerční prezentace

30.5.2016 12:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist