Oblečte schodiště do vánočního hávu

Vánoční dekorování je všude v plném proudu. V exteriérech i interiérech je plno různých svíticích řetězů, figurek a svíček. Ovšem říká se, že schodiště je tepnou domu. A přitom se na něj během vánočních příprav často zapomíná. Přinášíme vám proto nejen pár tipů, na moderní schodiště a zábradlí, ale ve fotogalerii najdete pro inspiraci i několik schodišť ve vánočním hávu.

8lights4fun_christmas-interior-candles-amp-stars-white-staircase-lifestyle-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: Lights4fun

Lehce se dřevem, vzdušně se sklem

Na první pohled doslova nepřehlédnutelný prvek – hlavní schodiště – nemusí vůbec působit mohutně. Ba právě naopak. Stačí jen zvolit jeho správný typ. Výsledná podoba schodiště má prostor zdobit a zároveň působit odlehčeně.

Dobrou volbou může být typ bočnicové schodiště JAP 1020, které ve vás evokuje představu, že si jen tak volně pluje prostorem. Toho je možné docílit díky absenci těžkopádně působících schodišťových konstrukcí.

Nosnou konstrukci schodiště tak tvoří kovové bočnice, jež jsou vhodné pro doplnění celoskleněným zábradlím. To je díky bočnicím pevně ukotveno. Z využití skla u zábradlí nemusíte mít vůbec obavy, jelikož skleněnou zábradelní výplň tvoří pevné a odolné kalené sklo, které je až pětkrát odolnější vůči nárazu do plochy než sklo obyčejné. Navíc je výrobci většinou využíváno v sendvičové konstrukci pro posílení jeho síly.

Není zábradlí jako zábradlí

Dokonalé zábradlí má prokazovat službu nejen tělu, ale také oku. Dávno je pryč doba fádních dřevěných sloupků… své schodiště dnes můžete oživit skutečně nápaditými kousky. Jedním z nich je i průběžné zábradlí, které „vyrůstá“ buď z podlahy, nebo přímo jednotlivých schodišťových nášlapů a bez přerušení stoupá až do patra. Je vyrobené z ocelové kulatiny nebo trubek, které lze barevně sladit s konstrukcí schodiště a okolním interiérem Průběžným zábradlím lze doplnit prakticky jakýkoliv typ schodiště. Díky svému nekonfliktnímu kovovému vzhledu se dá lehce kombinovat se všemi materiály, barvami i styly interiéru.

Všestranné laserové paprsky dokážou vyhladit vrásky, změřit vzdálenost, přečíst čárový kód, provést dokonalý řez, tisknout… anebo dát vzniknout netradičnímu zábradlí. Pomocí moderní laserové technologie může vzniknout jedinečný dekor schodišťového zábradlí. Takto vyrobené zábradlí je primárně určené ke schodišti s příznačným názvem Laser, lze jej ale použít také jako zábradlí balkonu či balustrády.

Způsobů kotvení zábradlí ke schodišti je hned několik – pokud je zábradlí vzorované v celé ploše, musí vždy jeden paprsek vzoru spojovat dvě schodnice nad sebou. Druhou variantou je zachování spodní části v podobě širokého pásu jako u klasického schodiště Laser, z něhož pak jednotlivé paprsky vystupují.

Refresh starého schodiště

A co když máte staré schodiště, které vám už nelíbí, ale nechcete žádné náročné bourání? Máme pro vás tip. Staré schodiště můžete zmodernizovat designovým nerezovým zábradlím. Kromě kulatých, hranatých anebo plochých nerezových sloupků máte na výběr z mnoha komponent, které můžete kombinovat. Výsledkem je originální zábradlí, kterému může dominovat skleněná výplň, nerezové pruty nebo ocelová lanka. A navíc – nerez je moderním, všestranně využitelným materiálem s dlouhou životností a snadnou údržbou.

12.12.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist