Obklady trochu jinak

Než vyrazíte do obchodu vybírat obklady pro svou novou koupelnu, shrňte si několik základních pravidel, která pomohou při výběru nenarazit.

Kde nakupovat

Prodejců je v každém městě mnoho, záleží spíše na tom, co kde mohou nabídnout. Atraktivní cenu možná poskytne „garážový“ prodejce s minimem vlastních nákladů, skutečného servisu se ale spíš dočkáte u většího obchodníka vlastnícího koupelnové studio. Ten nejenže nabídne vizualizaci budoucí koupelny na počítači, ale v převážné většině příkladů se v jeho prodejních prostorách můžete skutečně inspirovat. Navíc nabídne kontakt na řemeslníky, kteří se už osvědčili a práci nekazí.

Kamenné obklady: Velká inspirtivní  fotogalerie.

Máte rádi individualitu?

Pokud jste přístupní experimentu, určitě se vyplatí investovat několik tisíc korun za návrh od interiérového architekta. Má to však háček – specialistů na design koupelen je minimálně, pokud ale počítáte s rekonstrukcí celého bytu, dočkáte se návrhu od architekta v rámci celé zakázky. Návrh ale dokáží vytvořit i návrháři v jednotlivých studiích – více, či méně zdařilý. Vyplatí se zaplatit si návrh na více místech a porovnat invenci jednotlivých pracovníků. Tam, kde si nakonec vyberete a nakoupíte materiál, odečtou cenu návrhu z ceny.

Barvy a prostor

Ačkoliv každý z nás vnímá působení barev podvědomě a každý z nás dává přednost trochu jiné kombinaci, přece jen neuškodí podívat se na několik jednoduchých pravidel, kterými se práce s barvami řídí.

Možná se při výběru barevnosti můžete nechat vést tím, které roční době dáváte přednost. Každé z ročních období má charakteristické nejvýraznější barvy. Například na jaře je to výrazná zářící žlutá, v létě jako by se spektrum barev celé překrylo bílým povlakem. Je to dáno sklonem a ostrou září letního slunce. Pro podzim jsou typické zemité barvy, teplá červeň, v zimě barvy jakoby umírají, nejvýraznější jsou černobílé kombinace.

O vztahu barev a letor pak pojednává článek Rozhodujeme se podle barev publikovaný 6.6. 2006 v rubrice Interiér.

Radek Starý

Foto: Agrob Buchtal, Duravit, Alfa, Ceramica Dimola, Imarmitaliani, Viva a archiv autora

21.6.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist