Obklady do ložnice z kamene

Pravdou je, že člověk je neustále přitahován k přírodním materiálům, i když současné moderní technologie nabízejí nejrůznější praktické stavební materiály. Mezi ty nejstarší přírodou vytvořené patří kámen. I když býval a nejspíš i bude kámen nejvyužívanější pro exteriérové plochy, je možné jej velmi efektně včlenit i do interiéru.

132574-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Kámen zdaleka nemusí být pouze stavebním materiálem, stále častěji se objevuje jako vyhledávaný designový prvek. Uvnitř interiérů se s přírodním kamenem setkáváme nejčastěji při využití obložení stěn a schodišť. Přírodní kámen disponuje vysokou trvanlivostí, tvrdostí a odolností vůči poškození. Na omak je velmi příjemný a nemusíme se tedy bát použít jej například i na obložení stěny v ložnici. Nenechte se mýlit, že kámen působí jako studený neosobní materiál. Novinkou na našem trhu jsou horkovzdušné sálavé kamenné zdi.

Na obklady stěn jsou často využívány řezané desky o tloušťce 20 až 50 mm. Minimalizovat spáry umožňuje přesný řez kamene.  Hrubě opracovaný kámen, například opuka s nepravidelnými spárami anebo pískovec, vytvoří zajímavý efekt.
Moderním přírodním kamenem určeným k obkladům exteriérů ale i interiérů je stonepanel. Vyznačuje se velmi snadnou instalací a jemnou elegancí.  Je možné jej instalovat i na zateplovací systém.  Jeho obdobou je decopanel, tedy přírodní kámen zasazený do cementového lože vyztuženého mřížkou.

Kamenné obklady: Velká inspirtivní  fotogalerie.

U toho typu je možné využití pouze v interiérech.
Kamenná stěna určí charakter ložnice. Přímo kouzelně bude působit kamenná stěna přecházející z ložnice do obývacího pokoje.  Přidané dřevěné obložení v pásu pod oknem celkově umocní příjemný přírodní dojem z takto laděné ložnice. Koberec s vysokým vlasem v barvě sladěné s celkovým prostředím ložnice zateplí opticky prostor a navíc vašim nohám při ranním vstávání poskytne velmi příjemný pocit z dotyku.
Celkový dojem z ložniceefektně dotvoří podlaha z běleného dubu, atraktivní a v poslední době velmi oblíbená.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Některé kamenné desky bývají napuštěny speciálním ochranným prostředkem, u jiných druhů  kamenného interiérového obložení se zase doporučuje jejich naolejování.  Po určité době je potřeba tyto ochranné vrstvy obnovit.
Ať už si svou ložnici vybavíte materiály přírodními anebo umělými, je vždy důležité, aby se pro vás stala vaší oblíbenou odpočinkovou zónou, která ve vás navodí příjemné pocity a umožní vám spokojeně relaxovat.

kamenna-stena-loznice-6.jpg

Zdroj: archiv redakce

Další tip na kamenný obklad najdete v článku Italská inspirace do vaší ložnice

Zuzana Bohdalová
Foto: faisalcarper.net, beamondhouse.com, bedroominteriordesign.org, bedroominteriordesign.org, singleparentretreat.com,

28.5.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist