Obklady a dlažby v přírodním designu jako královny interiérů a exteriérů. Inspirujte se příběhy lidí

Keramické obklady a dlažby v přírodních designech jsou dnes pro spoustu lidí při zařizování bydlení volbou číslo jedna. Nahlédněte přes autentické příběhy s fotografiemi, jak bydlí lidé, kteří se pro dlažby a obklady s dotekem přírody rozhodli.

Nejdřív chtěla mít v koupelně barevné kachličky. Nakonec ale podlehla kouzlu přírody

Paní Andrea z Hodonínska je jednou z těch, kteří se rozhodli kus přírody přenést do svého interiéru. Její dvě  koupelny tak zdobí obklad a dlažba v jemné imitaci kamene v kombinaci s dlažbou v designu dřeva. Podobu koupelen paní Andrey ilustrují fotografie níže.

Paní Andrea si při zařizování koupelen nechala poradit od architektky i odborných prodejců. Zpočátku ale z navrženého designu příliš nadšená nebyla. „Ze svých mladších let jsem byla zvyklá spíše na pestřejší barvy. Když jsem ale v prodejně viděla, že obklady i dlažba vypadají nejen na pohled, ale dokonce i na omak jako přírodní kámen a dřevo, změnila jsem názor,“ říká nadšeně paní Andrea z Hodonínska. Více o realizaci jejích koupelen si můžete přečíst zde.

Nový trend ve výběru obkladů a dlažeb – online chat M.B.KERAMIKY

  • Okamžitá odpověď na jakýkoliv dotaz i večer
  • Ušetří vám čas, sami nemusíte hledat inspiraci a získávat informace
  • Vše vyřešíte rychle a z domu, pracují za vás jiní
  • Pro lepší představu vám rádi pošlou fotografie z realizací jiných zákazníků, videa z prodejny…

Na fotografii výše si všimněte, jak dokonale vypadá v jedné z koupelen paní Andrey dlažba v imitaci dřeva u vany.

TIP PRO TY, KTERÝM SE LÍBÍ PŘÍRODNÍ DESIGN, ALE CHĚJÍ V KOUPELNĚ ZACHOVAT BARVY: Nechcete se barev v koupelně vzdát? Odborníci na současný design vám doporučují zvolit barevné koupelnové doplňky – dávkovač na mýdlo, koupelnovou předložku či květiny, které časem můžete vyměnit.

Do svého domu zvolil dlažbu v imitaci dřeva. Návštěvy nechtějí věřit, že to není pravá dřevěná podlaha

Pan Lukáš z Brněnska se při zařizování svého domu rozhodl pro venkovský styl bydlení. Jak je vidět na fotografiích níže, interiéru dominuje dlažba v imitaci dřeva a šmrnc mu dodávají doplňky v severském a industriálním stylu.

Při shánění dlažby v přírodním vzhledu dřeva však pan Lukáš narážel na dva problémy: Buď provedení dlažby v imitaci dřeva nebylo dostatečně kvalitní, anebo její cena za metr čtvereční byla vysoká a nevešla se do stanoveného rozpočtu. Celý příběh realizace interiéru pana Lukáše si můžete přečíst tady.

Nakonec ale pan Lukáš našel dodavatele, kde si ze široké nabídky dlažeb v imitaci dřeva, vybral dlažbu, která splňovala jeho požadavky na design i cenu. „Když k nám přijdou návštěvy, nechtějí věřit, že v domě nemáme položenou přírodní dřevěnou podlahu,“ směje se pan Lukáš.

TIP PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ BÝT PŘI ZAŘIZOVÁNÍ INTERIÉRU KREATIVNÍ: Dlažby, nejen ty v imitaci dřeva, se dají položit také na stěnu v koupelně i kdekoliv jinde v interiéru. V archivu M.B.KERAMIKY mají mnoho podobných originálních realizací.

Jak je vidět na fotografii, v koupelně pana Lukáše hraje dlažba v imitaci dřeva hlavní roli také na stěně.

Když velkoformátové obklady „usednou na trůn“. Majitelce se líbí, že přírodní design na nich dokonale vyniká

Jako královny sklízející obdiv, když přesvědčivě vládnou na svém trůnu. Přesně tak v interiéru působí obklady a dlažby ve velkých formátech, jakými jsou 90×90 cm, 40×120 cm, 60×120 cm a v mnoha větších rozměrech. Budete se na ně dívat v němém úžasu a nebude z nich chtít spustit oči. Přírodní design kamene či dřeva – žilkování, suky nebo letokruhy, vynikne mnohem lépe na velkém formátu než na malých kachličkách.

Tuto skutečnost si při zařizování svých koupelen uvědomovala i paní Jana z Prostějovska. Pro své koupelny zvolila velkoformátové obklady a dlažby v jemné imitaci kamene v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva. Tu dokonce nechala položit i do sprchového koutu!

Dlažba ve sprchovém koutu musí mít vhodný protiskluz, paní Jana proto dala na doporučení odborníků z koupelnového studia. Jak probíhala tvorba koupelen paní Jany? Více čtěte zde.

Na fotografiích výše si všimněte, jak paní Jana nechala ve své koupelně efektně zkombinovat velkoformátovou dlažbu v šedé barvě s dlažbou v imitaci dřeva.

Sháněl podlahu na terasu. Po dlouhém hledání zvolil snadno rozebíratelnou 2 cm dlažbu v designu kamene

Pan Tomáš z Brněnska hledal pro svou venkovní terasu vhodnou podlahovou krytinu neuvěřitelné dva roky. Na své terase si přál mít podlahu v přírodním designu, která bude odolná vůči vrtochům počasí, léta si zachová svou původní barvu z výroby a bude se dát snadno rozebrat. Nakonec našel dodavatele, který mu všechny tyto požadavky dokázal splnit. Celý příběh o hledání a výběru dlažby na terasu si můžete přečíst v tomto článku.

Dodavatel panu Tomáši doporučil 2 cm dlažbu na terče v přírodním designu kamene. „Líbí se mi, že dlažba je nejen hezká, ale dlaždice se dají kdykoliv rozebrat a znovu složit. Mohu pod nimi vést kabely od zahradního osvětlení a v případě potřeby je opravit nebo rozšířit,“ vysvětluje své rozhodnutí pro dlažbu na terče pan Lukáš.

TIP PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ SVOU TERASU OZVLÁŠTNIT: Nechte dlažbu na terasu položit na terče a jako okrasný prvek zkuste použít štěrk. Může třeba plnit funkci dekorativních kamínků kolem stromů.

Na této fotografii je vidět celá venkovní terasa pana Tomáše, včetně okrasných stromů ve štěrku.

22.11.2019 5:15 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist