Objevte zajímavá místa na pražském Vackově a v okolí

Vackov je oblast, která se nachází ve východní části pražského Žižkova. Pokud máte rádi historické čtvrti i poklidnou lokalitu, budete nadšení. Zejména až zjistíte, jaké vyžití a zajímavosti se skrývají v okolí.

Ne vždy je jednoduché najít vhodné bydlení, které splňuje požadavky moderní doby –⁠ a o to více to platí ve čtvrtích metropole, které patří mezi širší centrum a žádají si spoustu specifických řešení.

Žižkov jako ideální místo k bydlení?

Nové byty na Žižkově nabízí nespočet občanského vybavení i kulturního vyžití. Konkrétně východní část Žižkova, původně Staré Strašnice, se nazývá Vackov a nachází se severovýchodně od bývalého nákladového nádraží. Čtvrť je pojmenovaná podle architekta Josefa Vacka, který jí dal nynější vzhled i krásu. Postavil zde první domky pro dělníky své cihelny i další budovy pro nezbytné občanské potřeby.

Dnes se čtvrť mění v moderní obchodní i rezidenční městské centrum a z bydlení na Praze 3 se stává ideální místo k životu pro všechny, kdo preferují dosah velkoměsta, ale i klid a soukromí. Jaké zajímavé stavby, památky i podniky najdete v okolí?

Pár kroků do přírody

Načerpat energii a odpočinout si od ruchu města můžete v několika blízcích parcích, kde najdete dostatek laviček, běžeckých tras, dětských hřišť i výhledů. Žižkov jako na dlani nabízí park Parukářka, který se nachází na kopci mezi Vítkovem a Olšanskými hřbitovy.

Coby kamenem dohodil najdete park Židovské pece, který se nachází severně od nákladového nádraží Žižkov a po Vítkově se jedná o druhý největší park v okolí. Je ideálním místem pro děti, procházky nebo piknik. A pokud by vás během procházky přepadnul hlad, asi 10 minut chůze z parku se nachází restaurace Želva beers & burgers, která nabízí výtečné burgry a pivo.

Největší veřejný park na Praze 10 je Malešický park, který se nachází v nedalekých Malešicích. Má rozlohu téměř 9 hektarů a sousedí s Malešickým lesem. Velká část parku je bezbariérová a najdete v něm kolotoče, houpačky, akustické i vodní atrakce a spoustu dalšího.

Poznejte genius loci Žižkovských staveb

Žižkov jeho obyvatelé milují také díky úžasnému genius loci. Historické budovy, romantické uličky i spousta barů a restaurací dávají najevo, že Žižkov je čtvrť plná života a energie.

Nejvýraznější dominantou je bezpochyby Žižkovská televizní věž, která je se svými 216 metry nejvyšší stavbou v Praze. Zpočátku ji obyvatelé Prahy v lásce neměli, dnes si bez ní mnohé scenérie ani nedokážeme představit. Uvnitř skrývá třeba hotel, restauraci nebo 360° vyhlídku. A pokud vás poblíž přepadne chuť na kávu nebo něco dobrého, zaskočte do blízké Žižkavárny.

Za zmínku stojí i Národní památník na Vítkově se sochou Jana Žižky, odkud máte impozantní výhled na celou Prahu. Vítkov je oblíbenou lokalitou pro běžce i rodiny s dětmi.

Mezi oblíbená místa nesmíme zapomenout na náměstí Jiřího z Poděbrad, který zdobí moderní kostel Nejsvětějšího Srdce Páně od architekta Jože Plečnika. Kromě nádherného prostředí ale na náměstí najdete populární farmářské trhy na Jiřáku, kde si můžete nakoupit od středy do soboty ovoce, zeleninu, gurmánské speciality, květiny či řemeslné výrobky.

Vynechat byste neměli ani palác Akropolis, který patří mezi nejvýznamnější pražské domy vůbec. Barevný žižkovský dům představuje centrum kultury a nachází se na ulici Kubelíkova. Jedná se o stavbu architekta Rudolfa Svobody, který navrhnul obrovský dům s kavárnou i divadelním sálem. V současnosti je palác Akropolis centrem divadelního i hudebního umění. I interiér rozhodně stojí za to –⁠ v přízemí najdete restauraci Akropolis, která nabízí obědy i večeře a drinky. Osobitý design navrhnul architekt František Skála.

22.6.2022 1:20 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist