Obecní byty se pomalu stávají minulostí

Žádat obec či město o přidělení nájemního bytu již v současné době definitivně ztrácí smysl. Představitelé případným žadatelům vzkazují, že reálnější cesta k bydlení je nákup nemovitosti pomocí hypotéky.

116298-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Získat vlastní bydlení je úkolem jednotlivce, který chce bydlet a nikoliv úkolem státu potažmo obcí, od kterých se dříve očekávalo, že budou daňovým poplatníkům poskytovat v rámci „balíčku státních služeb“ nájemné bydlení.

Města ani obce byty nedisponují a nebo jen v malé míře. Např. v Karlových Varech, kde je situace stejně jako na celém západě Čech v tomto smyslu nejhorší, mají k dispozici 4 volné byty. Případný následní výběr z řad uchazečů se pak většinou provádí na základě nejvyšší nabídky nájmu.

Velká fotogalerie obývacích pokojů

Ve velmi omezené míře mají obce možnost hospodařit se sociálním nájemním bydlením. Např. v Chebu se o něj mohou ucházet žadatelé s příjmem nepřevyšujícím sociální minimum vynásobené koeficientem 1,6.

Jaroslav Zákolanský
Foto archiv

16.4.2007 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist