Nudí vás vaše bydlení?

Pokud máte dojem, že vaše bydlení je fádní a bez jakékoliv přitažlivosti, tak pak je potřeba s tím něco udělat. Co všechno už jste vyzkoušeli? Vymalovali jste? Přečalounili nábytek? A stále nic? Máte-li dost odvahy a nebo spíše temperamentu, tak pak se zkuste inspirovat nějakou výraznou změnou a nebo osobností. Znáte jméno Jaime Hayón?

123458-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Jaime Hayón je současný španělský designér, který má dostatečné vzdělání na to, aby se poučil z historie i současnosti světového designu a stejně tak má dostatek temperamentu k tomu, aby byl nezaměnitelný, jiný a nebo zkrátka zábavný a hravý. A někomu mohou připadat jeho návrhy i plné sex apelu. Ale Jaime Hayón se může zdát našim čtenářům prostě jen originálním a inspirativním solitérem. Je to jen na vás. V každém případě by bylo škoda Jaime Hayóna jen tak přehlédnout a nebo nad ním mávnout rukou.

Jaime Hayón se narodil v roce 1974 a design studoval na akademiích v Paříži a Madridu. Je zastoupen v desítce světových galerií současného umění a designu. Mezi jeho kliety patří nábytkové, ale i oděvní firmy.

Velká fotogalerie moderních interiérů

TIPY:

1. Pamatujte na to, že někdy stačí málo a vaše bydlení se může rázem proměnit a tím „málem“ může být třeba jeden výrazný, barevný a expresivní kus nábytku. Bude to „solitér“.

2. Nejdříve je nutné zvážit praktickou stránku věci a teprve pak se dívejte na to, jak ten či onen kus nábytku vypadá. Pokud ale budete pořizovat něco solitérního, co by mělo „pozvednout“ vaše bydlení, tak si jistě můžete nad tou praktičností dovolit trochu přihmouřit své oko.

3. Zkuste si pořídit něco, co v prvé řadě uspokojí třeba vaše nároky na pohodlí, tedy např. nějaké velmi pohodlné křeslo a hledejte zároveň mezi těmi křesly, které jsou esteticky atraktivní.  Získáte tak „dvě věci v jednom“ a nebude vám vadit, že jste zaplatili o něco více, než je za nábytek běžné.

Red.
Foto: Hayonstudio

17.6.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist