Nudí vás jednobarevné koupelny? Vsaďte na pestrobarevné koupelnové obklady!

Zvykli jsme si na koupelny s obklady v jedné, maximálně dvou barvách, ale velmi hezky mohou vypadat i koupelny pestrobarevné. A právě teď na jaře je čas osvěžit veselými barvami i svou koupelnu.

129930-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: archiv redakce

Nemusíte se příliš omezovat, vsaďte třeba i na bláznivé kombinace barev, a uvidíte jaká ve vaší koupelně nastane změna! Ideální situace nastává, pokud jste plánovali výměnu koupelnových obkladů, koupelnu v novém hávu můžete mít právě díky jim.

Ve výhodě jsou v tomto směru obdivovatelé a příznivci secese. Znovu objevené kouzlo tohoto stylu se dostává do popředí tvorby designérských studií. Ta vytvářejí dlažbu a obklady inspirovanou nekonečnými variacemi geometrických a florálních vzorů. Ačkoli jsou to prvky, které vládly v období secese a art deca, přesto mají stále co říci moderním interiérům a jejich obdivovatelům. V moderních interiérech jsou stále více oblíbené, neboť vytvářejí působivý kontrast k minimalistickému zařízení.

Obklady do koupelny fotogalerie

Dnes se pro pořízení současné dlažby využívají ty nejmodernější technologie, například metoda digitálního tisku. Není však zrovna málo nadšenců, kteří ctí tradici natolik, že kráčejí ve stopách původních technologických postupů výroby těchto dlaždic. Velkou měrou se tak na jejich výrobě podílí ruční práce. Právě přesné ruční sypání jednotlivých materiálových složek do částí sypacích matric zaručuje hluboké probarvení dlaždic, a to až do hloubky 5 mm. A právě takový pracovní postup zaručuje dlaždicím dlouhověkou stálobarevnost, a to až na 100 až 120 let.

Veselé barvy do koupelen mohou vnést rovněž různé typy mozaik – skleněné, perleťové, keramické.

Pokud však nechcete až příliš barev a pestrosti ve své koupelně, využijte k obložení pouze určité plochy, jako jsou například oblasti kolem umyvadla, nebo obložení vany, případně místo s vytvořeným sprchovým koutem. Stejně tak pěkně působí i barevný rám kolem zrcadla anebo zdůraznění dělícího sloupku mezi sprchovým koutem a zbylou částí koupelny. Výběr je na vás.  

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

19.3.2014 4:12

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist