Nový trend v interiéru: propojení betonu a dřeva

Materiály, které použijete při výstavbě, nebo rekonstrukci domu jsou těmi rozhodujícími prvky, které ovlivní nejvíce výsledný vzhled vašeho bydlení. Moderní byt, ve kterém se propojí beton a dřevo, je toho názornou ukázkou. Tyto dva nejvýraznější prvky určily v tomto interiéru styl.

123033-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: archiv redakce

Celkový vzhled bytu je založen na bílém, pozadí. Paleta barev tohoto interiéru se drží díky světlému betonu a světlému dřevu v příjemných odstínech, které vždy vytvářejí velmi vzdušný a příjemný pocit. To vše umocněno velkými plochami skel v oknech, dodává místu dojem propojení s přírodou, takže výsledek ukazuje na dobrou volbu majitelů. Díky proskleným plochám se nabízejí skvělé panoramatické výhledy do všech stran.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Stejně, jako je tomu v mnoha dalších případech současných moderních domů, terasa je i v tomto případě místem, které svým majitelům nabízí další obytnou plochu navíc, hlavně v letních měsících. Celý interiér má společné prvky, které napomáhají designové soudržnosti. Nemísí se tu více stylů, prostor se zdá kompaktní a navíc velmi vzdušný. Podobné dekory, předem daná paleta barev, to vše se opakuje i v ostatních prostorách bytu včetně 1. podlaží. Dřevo příjemně oživuje šeď na první pohled fádního betonu.

Dřevo v interiéru: inspirativní fotogalerie

Celý interiér působí klidným vyváženým dojmem, příjemnou atmosférou a s lehkostí, která dává vyniknout všem jednotlivým prvkům. To, že se cítíte dobře v obývacím pokoji, zároveň předznamenává, že stejný pocit jistě budete mít i v ložnici a v dalších místnostech.

Díky moderním metodám je možné beton pro interiérové využití také barvit a dekorovat různými způsoby, takže jeho využití je mnohem širší, než by se na první pohled mohlo zdát.

Beton se skvěle propojí s industriálním stylem interiérů a alespoň stejně tak dobře jako s interiérem v minimalistickém duchu. Díky vhodné volbě nábytkubytových doplňků rozhodně nebude působit chladně a odtažitě. Zvláště dřevo mu zajistí vítaný materiálový protiklad.

Beton v moderních interiérech je téma, které jsme nedávno probírali v našem stejnojmenném článku. Naše čtenáře toto téma zaujalo, a tak jsme se rozhodli, věnovat mu další prostor.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homedit.com

14.8.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist