Nový hit ve světě designového osvětlení – BIO mořská lampa

Rádi byste doma měli nějakou tu pěknou květinku, nebo alespoň kaktus či cokoliv „živého a zeleného“, ale zkrátka nepatříte mezi pěstitele roku? Nevěste hlavu, pořiďte si BIO Latro lampu.

122498-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Objevy moderní vědy se už promítají i do našich interiérů. Používáme utěrky z mikrovláken, textilie s koloidním stříbrem anebo třeba povrchové materiály s nano-částicemi. Novinkou mezi těmito výdobytky je i takzvaná BIO Latro lampa. Tento designový kousek si na své konto připsal designér Mike Thompson, který se nechal při výrobě interiérového osvětlení inspirovat vědeckými výzkumy o mořských řasách. Jak všichni jistě víte, mořské řasy jsou živý organismus – něco jako podmořské květiny. Avšak tato flora má i řadu dalších využití než pouze okysličování vody. Při fotosyntéze mohou některé druhy mořských řas produkovat elektrický proud.

Právě tento potecniál kreativní designér aplikoval při výrobě okouzlující „živé“ lampy, která nepotřebuje žádný zdroj napájení a tím navíc šetří životní prostředí i vaši peněženku. Řasy využívají sluneční světlo, oxid uhličitý a vodu k výrobě elektrických nábojů. Oxid uhličitý lampě ve větším objemu dodáte tak, že do ní dýchnete připraveným otvorem.

Velká fotogalerie moderního osvětlení


Uvnitř biolampy je umístěný malý akumulátor, kde se energie vyrobená řasami ukládá a dodává „šťávu“ LED diodovému světlu, které se aktivuje samovolně, jakmile se západem slunce řasy dokončí fotosyntézu.

Lampy – inspirativní fotogalerie

Design lampy je velmi jednoduchý a elegantní a hodí se tak do každého interiéru.  Dalo by se říct, pávě toto osvětlení je jen malým krůčkem ve světe interiérového BIO designu, ale může se stát obrovským krokem v oblasti BIO paliv a napájení, což může naši planetu výrazně pozitivně ovlivnit.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie 

Lucie Sýkorová
Foto: designboom.com, susanacamaraleret.com

15.3.2013 11:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist