Nové typy van pro báječnou koupel

Koupelna zařízená podobně jako obytná místnost – to je hit posledních let. A s tímto trendem úzce souvisí vany umístěné v prostoru. Pokud vám to dispozice vaší koupelny dovolí, umožní vám to svobodnější možnost pohybu.

Dokonalé věci jsou jednoduché. Čistý tvar vždy znamenal šlechetnost. Právě takové moderní pojetí odlišuje tyto vany od jiných, podobně jako použití nejnovějších technických řešení a materiálů s nejvyšší jakostí.

Okamžiky strávené v takové domácí lázni jsou velice příjemné, péče o tělo se tak stává oblíbeným zakončením vyčerpávajícího pracovního dne. Moderní koupelny s ještě modernějšími typy van se jistě stanou místem, které vám pomůže během několika minut doplnit energii a vitální sílu.

V rámci zpříjemnění koupele si můžete dopřát aromaterapii, která využívá léčivých vlastností bylinných nebo rostlinných esencí na zdraví člověka.

Je pravda, že i v moderní koupelně musí mít vše své místo a být důsledně promyšleno. Pro umístění každého zařizovacího předmětu, tedy i vany platí jistá daná pravidla. Moderní vany většinou vyžadují ještě nějaký ten prostor navíc, aby v koupelně vynikly jako solitéry a s tím je třeba počítat.

I když vás asi napadne, že takovéto koupelny stojí nemalé finanční prostředky, nemusí tomu tak být. Solitérní vana a k ní vkusně sladěné umyvadlo, to budou 2 prvky, které přilákají pozornost k vaší koupelně. Ostatní záležitosti jako například obklady nebo sprchový kout mohou být opticky upozaděny. Jakmile si dopřejete příjemnou a zároveň účinnou relaxaci v domácím prostředí a v pohodlí domova, jistě shledáte vynaložené prostředky jako velmi účelně a dobře investované.

Možná se vám zalíbí právě některá z van, které jsme připravili do dnešní fotogalerie. Naleznete tam například černou karbonovou vanu. Další nádherná vana Agora je dílem návrhářské dvojice Ludovica a Roberto Palomba, kteří jsou zakladateli studia Palomba Serafini. Velmi kreativní myšlení je to, co  stojí za návrhem a realizací této moderní vany s měkkými křivkami v lehkém a příjemném provedení. Silné kovové nohy tomuto koupelnovému zařizovacímu prvku dodávají kontrast a uzemnění. Jedná se o ergonomicky a stylově koncipované dílo, které se jistě dobře postará o to, aby se pro vás stalo tím správným útočištěm po namáhavém pracovním dni.

Amaltea koupelna ve fialovém provedení je luxusním nadčasovým dílem z kolekce studia Baldi. Některé aspekty umění a kultury prostě přesahují pouhé trendy, které v krátkém časovém úseku přicházejí a zase odcházejí. Tyto prvky jsou těmi, které tvoří náš každodenní život a nabízejí nám své malé každodenní radosti. A koupel v takovémto luxusu jistě přispěje k vaší skvělé relaxaci stejným dílem jako pohled na kterékoli jiné umělecké dílo.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: interiordesign.net, houseorhome.net, furniturefashion.com, casaoriginal.com, home-designing.com

24.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist