Nové typy van pro báječnou koupel

Koupelna zařízená podobně jako obytná místnost – to je hit posledních let. A s tímto trendem úzce souvisí vany umístěné v prostoru. Pokud vám to dispozice vaší koupelny dovolí, umožní vám to svobodnější možnost pohybu.

122090-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: archiv redakce

Dokonalé věci jsou jednoduché. Čistý tvar vždy znamenal šlechetnost. Právě takové moderní pojetí odlišuje tyto vany od jiných, podobně jako použití nejnovějších technických řešení a materiálů s nejvyšší jakostí.

Okamžiky strávené v takové domácí lázni jsou velice příjemné, péče o tělo se tak stává oblíbeným zakončením vyčerpávajícího pracovního dne. Moderní koupelny s ještě modernějšími typy van se jistě stanou místem, které vám pomůže během několika minut doplnit energii a vitální sílu.

V rámci zpříjemnění koupele si můžete dopřát aromaterapii, která využívá léčivých vlastností bylinných nebo rostlinných esencí na zdraví člověka.

Je pravda, že i v moderní koupelně musí mít vše své místo a být důsledně promyšleno. Pro umístění každého zařizovacího předmětu, tedy i vany platí jistá daná pravidla. Moderní vany většinou vyžadují ještě nějaký ten prostor navíc, aby v koupelně vynikly jako solitéry a s tím je třeba počítat.

I když vás asi napadne, že takovéto koupelny stojí nemalé finanční prostředky, nemusí tomu tak být. Solitérní vana a k ní vkusně sladěné umyvadlo, to budou 2 prvky, které přilákají pozornost k vaší koupelně. Ostatní záležitosti jako například obklady nebo sprchový kout mohou být opticky upozaděny. Jakmile si dopřejete příjemnou a zároveň účinnou relaxaci v domácím prostředí a v pohodlí domova, jistě shledáte vynaložené prostředky jako velmi účelně a dobře investované.

Možná se vám zalíbí právě některá z van, které jsme připravili do dnešní fotogalerie. Naleznete tam například černou karbonovou vanu. Další nádherná vana Agora je dílem návrhářské dvojice Ludovica a Roberto Palomba, kteří jsou zakladateli studia Palomba Serafini. Velmi kreativní myšlení je to, co  stojí za návrhem a realizací této moderní vany s měkkými křivkami v lehkém a příjemném provedení. Silné kovové nohy tomuto koupelnovému zařizovacímu prvku dodávají kontrast a uzemnění. Jedná se o ergonomicky a stylově koncipované dílo, které se jistě dobře postará o to, aby se pro vás stalo tím správným útočištěm po namáhavém pracovním dni.

Amaltea koupelna ve fialovém provedení je luxusním nadčasovým dílem z kolekce studia Baldi. Některé aspekty umění a kultury prostě přesahují pouhé trendy, které v krátkém časovém úseku přicházejí a zase odcházejí. Tyto prvky jsou těmi, které tvoří náš každodenní život a nabízejí nám své malé každodenní radosti. A koupel v takovémto luxusu jistě přispěje k vaší skvělé relaxaci stejným dílem jako pohled na kterékoli jiné umělecké dílo.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: interiordesign.net, houseorhome.net, furniturefashion.com, casaoriginal.com, home-designing.com

24.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist