Nové trendy ve světě podlah

Když už jsme hovořili o korkových podlahách, moderním linoleu a dalších moderních podlahových materiálech, zdá se, že už není na toto téma nic nového o čem bychom vás mohli informovat… Ale právě naopak.

Existují, světe div se, například i pryžové, neboli gumové podlahoviny. Tyto druhy podlah patří mezi takzvané lepené podlahoviny. Jsou to dostatečně pevné a hygienicky snadno udržovatelné podlahové materiály, které se i na českém trhu těší stále větší oblibě.

Podlahová pryž je specifická tím, že se při její výrobě obzvláště dbá na speciální tvrzení struktury samotné gumy. Základním materiálem je přírodní kaučuk s příměsí průmyslově vyráběného kaučuku, který gumové podlahovině dodává na její tolik příznačné tvrdosti a odolnosti.  Na podkladovou plochu se pryžová podlaha nemusí v podstatě ani lepit. Její dokonalá přizpůsobivost v mnoha případech dovoluje i prostou celoplošnou pokládku bez fixního ukotvení.  Variabilita pryžových podlah, společně s odolností a slouhou životností se však promítá i do ceny samotné podlahy. Guma je antistatický materiáltepelně izolační schopností a dostatečnou barevnou stálostí.

Kromě pryžových podlah jsou zde také takzvané lité podlahy. Tento druh podlah je charakteristický tím, že naprosto pozbývá jakýchkoliv spár. Absence spárování lichotí ve svém použití především tam, kde je hlavním požadavkem na podlahuinteriéru její stoprocentní nepropustnost, což je dokonalý předpoklad pro udržení dokonalých hygienických podmínek. Lité podlahy se proto hojně využívají v garážích, nemocnicích a různých společenských prostorách.

Lité podlahy se vyrábí především z chemických směsí lepidel a materiálů, které zajistí celé podlaze špičkové tvrzení a odolnost.  Díky zajímavým dekorům a  důmyslným povrchovým úpravám se lité podlahy řadí mezi velice příjemné a takzvaně teplé, které jsou vhodné i do běžných interiérů klasických domácností.

Lucie Sýkorová

Foto: gymdirect.com.au, news.thomasnet.com, paulsfloors.co.uk, diytrade.com, interiorexteriorsolution.com, bridgat.com, modesthomeplan.com, afloor.co.uk, nora.com, labradesigns.com, paulsfloors.co.uk, elkaniho.com

15.5.2014 12:43

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist