Nové tipy pro vaší kuchyň

Jednoduchá a efektní. Obě dvě tato slova by měla být přiléhavá ke každé kvalitní kuchyni. Jednoduchost představuje minimum komplikací a pod pojmem „efektní“ se pak schovává ergonomie a vůbec poměr mezi tím, čeho chceme dosáhnout a tím, co je proto potřeba udělat.

127203-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

A možná by to šlo říct i jinak. Kuchyň by měla být praktická, bezpečná, snadno obsluhovatelná a stejně tak snadno i udržovatelná. Je to svého druhu dílna, kde hlavními nástroji jsou teplo, chcete-li oheň a pak voda. A potraviny slouží jako materiál. Výsledek se servíruje na talíř, ovšem dříve, než k tomu dojde, by neměl být kuchař otlučený a popálený. Neměla by ho bolet záda, neměl by být uběhaný od spíže k vařícímu centru a jednoduše řečeno, vaření by mu mělo dělat radosti a nikoliv starosti. Kuchyň nesmí svému uživateli usilovat o zdraví. Máme pro vás

Nové tipy pro vaší kuchyň

K tomu všemu by pak mělo být přihlíženo rovněž k estetické stránce věci, která sice hraje důležitou, ale přeci jen sekundární roli.

V kuchyňském studiu vám rádi poradí, ale některé detaily si můžete nachystat samy a pak je třeba konzultovat.

TIP 1:nedávejte si troubu klasicky pod varné centrum. Budete se muset sklánět a pak se znovu narovnávat, zatímco budete v ruce držet např. horký, těžký pekáč plný masa. Zkuste si dát troubu tak vysoko, abyste ji mohli obsluhovat vzpřímeně.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

TIP 2: správné osvětlení pracovní plochy je velmi důležité a velmi příjemné je pak měkce rozptýlení světlo přicházející přes mléčné sklo. Spodní strana horních skříněk je ideálním místem pro umístění zdrojů.

TIP 3:
řešíte-li barvu, pak zkuste kombinovat  rovnou barvy dvě. Podívejte se pod článek na přiložené fotografie, najdete tam nové tipy pro vaší kuchyň.

TIP 4: jedním z nepraktičtějších řešení je rohová kuchyň a nebo kuchyň, kdy jsou vlastně všechny stěny místnosti obestavěny a kuchaři stačí se jen otáčet a nemusí pobíhat z místa na místo.

TIP 5: efektní je před pověšením nábytku jednu stěnu vymalovat velmi výraznou barvou a zbytek pak ponechat bílý. Podívejte se pod článek na přiložené fotografie, jakého efektu je tím možné dosáhnout.


TIP 6:
používáte – li tzv. ostrůvek a zejména, pokud se takový ostrůvek dívá do obývacího pokoje, který navazuje na kuchyň, pak právě z této jeho strany ho zkuste řešit už nikoliv jako součást kuchyňského vybavení, ale jako součást obývacího pokoje. Zkuste pak např. knihovnu.  Podívejte se pod článek na přiložené fotografie, jakého efektu je tím možné dosáhnout.

Další tipy pro vaší kuchyň ve článku Dva TIPY pro kuchyň s jídelnou

Red.
Foto Kuchyně Urban, Moderní kuchyně

3.12.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist