Nové tipy na dekorativní prvky pro vaši domácnost

Náš dnešní článek by se dal rovněž nazvat: Jak udělat něco nového z něčeho starého. Ne všechny věci, které doma máme, chceme rovnou vyhodit. Když tak se nám mohou hodit ještě alespoň některé jejich části, abychom je využili při výrobě zcela nových dekoračních předmětů do našeho interiéru.

130185-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Starý rám

Máte doma starý rám? Obraz se rozbil nebo výšivka v rámu už byla příliš omšelá? Použijte tento starý rám jako originální organizér na poznámky, výtvarné výtvory vašich dětí, nebo jako odkladač pošty, kterou jste zatím nestihli vyřídit. Jen je třeba umístit k rámu nějaký druh pozadí, může to být cokoliv, od kartonu přes překližku až k polystyrénu. Jakmile vyberete druh pozadí, než ho připevníte k rámu, horizontálně po délce pozadí natáhněte širší stužku, nejlépe hladkou a její spodní část připevněte lepidlem nebo tavnou pistolí. Stužku natáhněte co nejpevněji, aby vámi umístěné poznámky v obrazu držely. A organizér je hotov, stačí jen zavěsit na vámi vybrané místo. Zkoušeli jsme si podobný vyrobit i v redakci a velmi se nám osvědčil jako praktická nástěnka hned u vchodu.

Stará korková nástěnka

Každý správný student měl korkovou nástěnku k tomu, aby plnil své povinností včas a řádně. Každá taková nástěnka se ale časem opotřebuje a potřebuje dodat nový vzhled, tím spíš pokud se z mladého žáka stal již student vysoké školy. Potřebujete k tomu pouze starou látku nebo lepící tapetu a rám o velikosti korkové nástěnky. Korkovou část obalte do látky, popř. polepte tapetou. Nebojte se být odvážnější, co se týče vzoru látky nebo tapety, chcete přece docílit nového a originálního vzhledu nástěnky. Jakmile budete hotoví, vložte obalený korek do rámu.

Vintage váza

Jestliže rádi malujete na plátno, pravděpodobně máte doma spoustu starých štětců. Některé z nich jsou už ztvrdlé, z některých se už nedají vymýt staré barvy? Vytvořte z nich dekorativní vázu! Potřebujete k tomu tyto staré štětce, tavící pistoli a starou zavařovací sklenici, velikost vyberte podle toho, jaké množství štětců chcete použít. Na zavařovací sklenici lepte pomocí tavicí pistole štětce vedle sebe za jejich dřevěnou část. Vytvoříte tak netypickou vázu pro vaše zahradní květiny.

Přejeme vám hodně zdaru při tvorbě našich nových dekorativních typů do vaší domácnosti!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: countryhome.com

19.9.2014 12:55
Více o tématu: interiérjak udělatkvětiny

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist