Nové barvy ve žhavém rytmu

Tvrzení, že je lepší vyhořet než malovat už dávno neplatí. Práce s novými malířskými barvami je překvapivě snadná. Chcete-li tip na horkou letošní novinku, vyberte si odstín z nové kolekce nazvané „V rytmu hudby“.

Ne, nebojte se, tancovat při malování nebudete, ale potom, až bude váš byt hrát extravagantní či uklidňující kombinací barev, pak určitě chuť si zatančit v příjemném interiéru určitě přijde.

Moderním trendem je kontrast

Současný minimalistický styl s nádechem lehkého funkcionalizmu preferuje bílou a světlé odstíny, ale designéři pro letošní rok navrhli opačný extrém – syté barvy. Spojují je do kontrastu s jemnějšími barvami a celý interiér dolaďují dekorovaným bytovým textilem, tapetami, trendovými nízkými sestavami nábytku včetně barevného, z průhledných plastů. Výrazným a neméně důležitým doplňkem je osvětlení ve formě nástěnných modelů, na podhledech nebo sádrokartonových příčkách a sloupech. Celkový barevný dojem interiéru dotváří univerzální materiály jako je sklo, kov, kámen a dřevo.

Míchání barev je minulostí

Vymalovat byt podle současných trendů je maličkost. Už není potřeba ani barvy míchat, potřebný odstín je totiž připraven k okamžitému použití. Nové odstíny barev Primalex Fortissimo Color z kolekce nazvané „Můj styl“jsou inspirovány hudebními styly od vážné opery až po funky či hiphop. Nátěr sametově matného vzhledu rychle schne a neméně potěšující je fakt, že nemá žádné aróma. Do prodejní sítě specializovaných prodejen a obchodních řetězců je distribuován v tříkilogramových čtyřhranných transparentních dózách, v deseti intenzivních sytých barevných odstínech. Méně sytých odstínů je možné dosáhnout namícháním bílého nátěru Primalex Fortissimo v potřebném poměru. Vydatnost nátěru je při aplikaci v jedné vrstvě asi 9 – 11 m2/kg, dle typu podkladu.

Plujte na vlnách melodie od rána do večera

Nové odstíny nátěru Primalex Fortissimo Color poskytují široký prostor pro fantazii a uplatní se v dětském pokoji, ložnici, chodbě, koupelně či pracovně.

Disco  je žlutá barva slunce, aktivity, svěžesti a uvolnění. Působí pozitivně, udržuje postřeh a koncentraci, proto je vhodná například pro vymalování domácí pracovny.

Dva kreativní odstíny, Pop – okrový  a Funky – oranžový jsou plni energie. Ideální barva do ložnice pro lidi, kteří se ráno těžko probouzejí. Do jídelny se však nedoporučuje, neboť podporuje chuť k jídlu.

Rock – červená a Rock&roll – cihlová červená vyjadřují sebedůvěru a dominanci. Fungují jako vášnivá veselá barva a nejlépe se kombinují s černou, bílou, zemitou hnědou a ocelově šedou.

Modrý Blues a světlejší tyrkysový Hiphop jsou ideálními odstíny pro sanitární prostory, haly, ložnice a pracovny. V kombinaci s bílou působí impozantně, ale pozor na osvětlení, modré odstíny působí studeně.

Zelená  je v kolekci zastoupena odstínem Jazz – zelená jarní a Opera – zelená tmavá. Obě jsou barvami, které navozují pocit harmonie, uklidnění a spokojenosti. Proto jsou vhodné do ložnice, pro domácí kancelář nebo toaletu.

Trochu kontroverzní je barva v interiéru víceméně neobvyklá. Fialový odstín Punk je extravagantní, který působí dojmem luxusu, ale  zavání mystériem a tajemnem. Fialová se má v interiéru používat pouze v rozumné míře nebo v kombinaci s béžovou, žlutou nebo kontrastní oranžovou.

Autor: Irena Forejtová
Foto firmy Primalex a archiv autorky

23.12.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist