Nová šance pro malý byt

Málokdo si v současnosti může říct, že prostor, který obývá je pro něj dostatečný, že plocha pro jeho život i úložné prostory je dosti velká. Navíc chceme bydlet podle módních trendů současnosti, a to bychom museli disponovat opravdu velkým prostorem. Je třeba skloubit obojí, prostorové požadavky a pohodlí i  s moderními trendy.

122155-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

Naštěstí pro nás jsou současné trendy v bydlení oproti historii velmi benevolentní, nediktují nám striktně žádná pravidla, a tak můžeme zařizovat své interiéry sami s důrazem na jejich funkčnost, pohodlí a vlastní vkus.

Velká inspirativní fotogalerie ložnic

Základem pro vytvoření nového obytného prostoru je výběr vhodného nábytku. Malé byty vyžadují nábytek víceúčelový, skladebný, stohovatelný, mobilní, zkrátka takový, který se snadno přizpůsobí malému interiéru. Mělo by se s ním navíc dát jednoduše manipulovat podle momentální potřeby. Mysleme při jeho zařizování na to, že byt je naším domovem, místem, kde se nám má pohodlně žít a nikoli skladištěm ani výkladní skříní.

Zkuste se projít po svém bytě s tužkou a papírem a zapisujte si, kde jsou nevyužitá místa. Určitě jich najdete spoustu. Začněte třeba na stěnách, za dveřmi anebo klidně i uprostřed pokoje.

Máte-li děti a pouho pouhé dva pokoje, bude ložnice využívaná jen v noci přepychem. Dětem tedy můžete zařídit pokoj ve víceúčelovém obýváku. Zvolíte-li vhodně nábytek, jednoduše a rychle podle potřeby pokoj přeměníte v pracovnu nebo ložnici. K tomu vám mohou velmi dobře posloužit rozkládací sedačky s kvalitními lamelovými rošty. Pořídit si můžete klidně i domácí pracovnu ve skříni, konferenční stolky, které jdou snadno přestavět na stoly jídelní. Dobře v prostoru poslouží i prostorové dělící stěny například v podobě knihoven.

Pořizujete-li novou kuchyň a hledáte každý využitelný kousek prostoru, pořiďte si takovou kuchyňskou linku, která mí místo soklů zásuvky. Prostor mezi horními skříňkami a dolní částí kuchyňské linky využijte k umístění drátěných závěsných systémů a mini poliček.

Velká fotogalerie obývacích pokojů

Ideálním řešením pro malé dětské pokoje je vysoká postel, pod kterou se vejde postel ještě pro druhého sourozence anebo skříňová sestava, případně velký psací stůl s úložným prostorem. K dostání jsou dnes již běžně nejrůznější sedátka anebo stolky, které zároveň fungují jako úložné prostory. Pod spodní lůžka se obvykle ještě vměstnají pojízdné zásuvky na kolečkách. Psací stoly můžeme doplnit pojízdnými úložnými kontejnery.

Skříně na míru jsou vlastně takovým univerzálním řešením pro všechny prostory. V místnosti předělené systémem vestavěných skříní vzniknou dvě zóny nabízející klid pro práci i dostatečné soukromí. Skříně mohou tedy změnit dimenze bytu a vy díky nim můžete udělat z jedné místnosti dvě.

I s malým bytem se dá kouzlit“ a „Inspirace pro malý byt“ jsou naše další články, které vám přiblíží problematiku malých interiérů a jejich zařizování.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: interior2012.com, home-designing.com, ikea.com, looxhouse.com, reviews.cnet.com, storagemasters.net

9.8.2012 12:44

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist