Nová rezidenční čtvrť Na Hvězdárně

Velkorysý rezidenční projekt Na Hvězdárně se nachází v  lokalitě svažující se louky nad známým závodištěm Velká Chuchle. Představuje moderní bydlení v přírodním prostředí na okraji města. Je vhodné pro rodiny s dětmi, byty se nabízejí v dispozicích 1kk až 5kk a v rámci druhé fáze projektu vznikne i nové náměstí s obchody a dalšími službami.

Velká Chuchle je snadno dostupná vozem i MHD. Autem je možné dojet na Hvězdárnu z ulice Strakonická (směrem z centra). Stačí odbočit do ulice Dostihová a za železničním přejezdem je už první ulicí vlevo ulice Na Hvězdárně. Z centra je to cca 20 min.

Ze Smíchovského nádraží jezní autobusy č.129, 172, 204, 241, 243, 244, 255, 318, 360  na zastávku Dostihová a cesta trvá cca  10 minut, případně je možné cestovat autobusem č. 172 do zastávky Velká Chuchle (cca 11 minut). Nejbližším a snadno dostupným nákupním centrem je tedy Nový Smíchov, kam se dá ze Smíchovského nádraží cestovat tramvají (dvě zastávky směrem do centra jakýmkoliv číslem na zastávku Anděl), nebo metrem (jedna zastávka na stanici Anděl). Projekt  ale počítá  i s nabídkou základních služeb v podobě obchodů a restaurací. Variantou je jízda vlakem ze Smíchovského nádraží do zastávky Praha Velká Chuchle, která trvá 8 minut.

Podle developera Finep budou pro zlepšení dopravní obslužnosti zavedeny nové autobusové linky, popř. se prodlouží linky stávající, která v současné době končí na Náměstí omladiny.

Rezidenční čtvrť

Projekt nabízí bydlení ve viladomech a bytových domech ve standardu a s různou skladbou bytů a s širokým výběrem od malých studií až po mezonetové stometrové byty s dispozicí 1kk – 4kk. Dále je k dispozici bydlení v tzv. rodinných domech řešených jako samostatné domy. dvojdomy, trojdomy a řadové domy se zahradami o různých velikostech a s dispozičním řešením 4+kk a 5+kk.

V areálu jsou podél lesa na jižní cestě plánována dětská hřiště a zelené parkové plochy, v jádru čtvrti Na Hvězdárně vznikne ve II. etapě projektu malé náměstí, které vymezí čtyři bytové domy o třech až čtyřech nadzemních podlažích. V přízemí těchto domů budou připraveny prostory pro obchody a služby. Pro milovníky sportu zde vznikne sportovní centrum s dětským bazénem, kde si můžete zacvičit, zahrát squash nebo bowling s přáteli. Toto je velká výhoda projektu.

K dispozici jsou garážová stání a parkovací plocha.

Ceny konkrétních bytů

Vybíráme z aktuální nabídky volných bytů (prodej již byl zahájen a nejmenší byt 1kk je rezervován). Zajímavě řešený byt 2kk o velikost 60m s terasou 16 m a orientací na jihovýchod stojí  4.336.989 Kč, vč. komory, garáže a zahrady pak 4.663.989 Kč. Komfortní 3+kk o velikosti 79 m a dvěma balkony o celkové rozloze 9,10 s orientací na jihozápad stojí   5.379.532 Kč, s komorou a garáží a zahradou 6.104.382 Kč. Relativně již exklusivní bydlení nabízí byt 4kk s orientací na západ, jih a východ a plochou 109m. Obě jeho terasy mají dohromady 35m. Cena je pak 8.168.909 Kč, vč. komory, garáže a zahrady 9.099.959 Kč. Velmi hrubě lze pak mluvit o průměrné ceně cca 75 000Kč za metr bydlení. Celková nabídka je na stránkách společnost FINEP.

Karel Holý
foto Finep

6.5.2008 12:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist