Nová okna, která šetří

Stavební sezóna již začala a s ní i kolotoč hledání co možná nejvhodnějších matriálů či výrobků pro váš domov. Od střechy přes okna až po podlahu nebo novou vanu, podle toho, co právě stavíte či renovujete. Při výběru je nutno brát v potaz mnoho kritérií a je potřeba si zjistit, jakou životnost či energetickou náročnost mají vámi zvolené produkty. U otvorových výplní jako jsou okna nebo dveře nejsou zanedbatelné také otázky ohledně zabezpečení proti vloupání. Kvalitní výrobci nebo prodejci mají již vybudované rozsáhlé portfolio referencí, které je pro zákazníka také dobrým vodítkem.

124079-1100x618.jpg Celá galerie 3 Zdroj: archiv redakce

V letošním roce v oblasti oken se objevily na našem trhu dvě zajímavé novinky a to skryté závěsy kování a speciální nízkoenergetická okna.

Skryté závěsy kování okenních křídel plastových oken jsou aktualitou nejen u nás, ale i v celé Evropě. Do současnosti se tento systém používal jen u dřevěných oken. Jeho aplikace na plastová okna zcela jistě zvýší dostupnost pro větší okruh zákazníků.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie oken.

Skryté závěsy přinášejí výrazné zlepšení vzhledu okna a skvělým způsobem řeší problémy se sladěním okenních rámů a kování. Na rámu okna nic neruší a celé okno je designově čistší a elegantnější. Závěsy jsou plně integrovány do stávajícího stavebnicového systému celoobvodového kování okna. Umožňují otevření okna v úhlu 100°, což plně vyhovuje pro běžný provoz a údržbu. Navíc, spolu s dalšími konstrukčními úpravami umožní zvýšit odolnost oken proti vloupání až na třídu WK2 dle EN 1627.

Další novinkou pro tuto sezónu je speciální okno se zvýšenou tepelnou izolací. Je dřevěné s hliníkovým obkladem a je štíhle profilováno. Zasklívací rovina je posunuta do hliníkového pláště a tím se daří snížit prostup tepla a omezit vznik kondenzantů na vnitřní stěně okna. To znamená, že okno bude v zimě efektivně tepelně izolovat váš domov bez nepříjemného rosení okenních tabulí. Celé zasklení je provedeno pomocí hliníkového obkladu, který umožňuje snadnou výměnu skla v případě jeho poškození. Při použití speciálního skla (pozn.aut.- HOCO Top Therm) se lze dostat až za hodnoty, které jsou stanoveny pro použití v nízkoenergetických domech.

 

Použity fotografie a materiály HOCO Bauelemente, spol. s r.o.

15.5.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist