Nová okna – vše co byste měli vědět

Pokud jste právě otevřeli první katalog, který vám padl do ruky a hodláte si v něm vybrat okna do bytu či novostavby, zadržte! Máte všechny dostupné informace proto, aby vám vybraná okna nejen dobře sloužila, ale i dlouho vydržela?

134912-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Zašli jsme za odborníky z firmy Internorm, kteří se výrobou oken zabývají už osmdesát let, aby nám poradili na jaké nejdůležitější věci je dobré si při pořizování oken dát pozor.

Nejdříve si musíme položit tyto tři otázky:
1.    Kam okno umístíte?
2.    Co od něj očekáváte?
3.    Kolik na něj máte?

Vzhledem k tomu, že si okna nepořizujete každé dva roky, je nutné zjistit, jakou od prodejce či výrobce získáte záruku. Dále se pozeptejte, jak dlouho se firma výrobě oken věnuje a zda má vyškolené montážníky a servisní pracovníky. Pokud je totiž kvalitní okno špatně zabudované, neudělá vám tu službu, kterou od něj očekáváte.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie oken.

Další věc, která by vás mohla zajímat je energetická propustnost oken, neboli tepelná. Čím  větší je, tím více zaplatíte v zimě za energii a v létě nebudete mít doma příjemně chladno. Obecně platí že čím menší  je číslo energetické propustnosti, tím lépe. Pokud vybavujete okny pasívní dům, tam by měla být menší než 0,8 k/m2.

Rozhodnete-li se pro nákup oken u firmy Internorm, pak zjistíte, že kromě toho, že splňuje uvedené požadavky na kvalitu a servis, dává zajištění  na zachování funkčnosti  zboží až 30 let, má také obrovskou barevnou škálu produktů čítající stovky barev, mezi které se řadí vyhledávané odstíny nerezu a metalízy a pak také velmi oblíbený dřevěný dekor.

Firma Internorm, jako jedna z mála firem, vlastní mezinárodně uznávaný certifikát na výrobu oken pro pasivní domy. V její nabídce můžete nalézt celkem 9 takto certifikovaných výrobků.

Internorm se zaměřuje nejen na kvalitu (téměř veškerá okna jsou standardně vybaveny trojskly!), ale také na bezpečnost. Rodiny s dětmi mají možnost výběru oken se specielními zámečky, které zamezují tomu, aby si dítě samo otevřelo okno tak, aby mohlo prolézt, či vypadnout.

Ke svému  80 výročí připravila firma Internorm jubilejní prodejní akci, kdy na různé typy systémů dostanete zajímavé akční ceny. Na stránkách www.internorm.cz naleznete aktuální nabídku, tipy a rady.

Sabrina Harisová
Foto: www.internorm.cz
Komerční článek

30.5.2011 12:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist