Nová koupelna, současné trendy a životní styl?

Velmi často se „koupelnová móda“ popisuje a nebo řeší z pozice barevného uspořádání, tvaru a nebo stylu jednotlivých zařizovacích předmětů. Když ale trochu poodstoupíte a prohlédnete si všechny časopisy o bydlení a koupelnách za poslední cca tři roky, pak co vidíte?

Ano, v podstatě je to stále stejné, jednotlivé výrobky a značky jsou si často velmi podobné a až na drobné výjimky dodržují několik základních pravidel. Když si tedy koupíte „moderní“ nebo „trendovou“, případně také „luxusní koupelnu“, tak si budou dost podobné a vlastně vám s drobnými nuancemi nabídnou totéž. A co je tedy všem společné? Co je podstatné a co rozhodně podstatné není? Chcete novou koupelnu, zajímají vás současné trendy a „vysoký“ životní styl?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Prostor a znovu jen prostor

Je to vlastně velmi prosté. Současná koupelnová móda mluví jazykem minimalistů. To už všichni známe a na to jsme si asi bez problémů zvykli. Moderní koupelna také již dávno není určena jen k provozování těch několika úkonů, které představují každodenní hygienu. Koupelna je dnes prostor pro relaxaci a odpočinek. V koupelně se „žije“ a „bydlí“ podobně jako v lázni, kam si rovněž chodíme odpočinou a „pobýt“. Ale co je ještě důležitější a co vlastně dělá koupelnu moderní koupelnou, je prostor. Generace, které je dnes třicet let a více, má jistě v živé paměti standardní dva metry čtvereční, které byly vymezeny koupelnám v umakartových jádrech normalizované výstavby „panelových bytů“. Pokud se obytné plochy je-li to jen trochu možné a pokud si navíc přejete moderní a současnou koupelnu, pak ji přiznejte nárok na těch pár metrů navíc. A co tím získáte?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Kam chodí slunce, nechodí lékař a není-li slunce dost, pak co po tom?

Jednoduše budete mít doma vlastní soukromou ozdravovnu, vlastní lázně a pokud se naučíte používat různé olejové či bylinné koupelové přísady a pokud se ještě rozhodnete investovat do nějakého masážního zařízení typu hydromasážní vany, tlakové masáže sprchováním atp., pak dáte za pravdu přísloví, že kam chodí slunce, tam nechodí lékař. Ve skandinávských zemích, odkud pochází kultura saunování, je slunečních dnů skutečně poskromnu a jak to řeší? No právě vysokou kulturou těla, lazebnictvím, horkou vodou a párou.

Příjemný pobyt ve vlastních lázních

Karel Holý
Foto Keramg, Koralle, Hansgrohe

28.12.2007 4:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist