Nová galerie koupelen II

Dříve, než se rozhodnete učinit jakékoliv rozhodnutí ve věci pořízení nové koupelny, pak si ujasněte, co je pro vás z praktického hlediska vhodné a co je naopak jenom okouzlení z návštěvy v koupelnovém studiu. Jedna věc je to, co se vám líbí a ta druhá pak to, co doopravdy potřebujete. Zde je pro inspiraci dalších osm koupelen od světových výrobců.

Rozhodně se vyplatí podrobit své vlastní chtění a rozhodování jakému si „křížovému výslechu“. Budete potřebovat opravdu velkou vanu s vířivým systémem? Kolikrát jste si do dnešního dne užívali odpočinku ve vaně? Nepoužíváte spíše sprchu a není tedy lepší pořídit si komfortní sprchový kout? Nemáte chuť koupit si právě takovou a ne jinou koupelnu jenom proto, že na vás zapůsobila její reklama? A pokud ano, pak čím vás vlastně oslovila?

Možná vám takové otázky připadají banální, ale architekti a pracovníci koupelnových, nebo třeba i kuchyňských studií mají své bohaté zkušenosti, nad kterými někdy samy kroutí nechápavě hlavou.

TIP: pokud nemáte koupelnu 2 x 1,5 metrů, jejíž zařizování nebude ani tak o volbě jednotlivých zařizovacích předmětů jako spíše o tom, jak to tam všechno vměstnat, pak si tedy vezměte plánek – půdorys vaší koupelny v měřítku (nejlépe 1:100 nebo 1:10) a zkuste si koupelnu navrhnout. Přemýšlejte, co potřebujete a o co vám jde, jestli raději velkou vanu se sprchou a nebo malou vanu tak, aby vám zbylo místo ještě na sprchový kout.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

A co pračka? Bude v koupelně? A jak budete koupelnu vytápět?

Následující fotografie jsou fotografiemi produktů Grohe, Hansgrohe, Ideal Standard, Dornbracht, Kolo a Laufen. Ideální je pak pro vás jako pro zákazníka neoslovovat každou z jednotlivých firem, ale navštívit koupelnové studio některého z obchodníků, který tyto firmy zastupuje. Na tuzemském trhu jsou to v prvé řadě Sanitec, Richter und Frenzel a nebo např. Koupelny Ptáček.

Red.
Foto Richter und Frenzel, Ideal Standard

29.10.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist