Nová dispozice malého bytu zázračně zvětšila obytný prostor

Dobře zvolené řešení prostoru bytu může výrazně ovlivnit, jak se v bytě žije nebo kolik byt nabízí obytné plochy pro lidi a kolik pro vzduch. Skvělým příkladem její důležitosti je tento byt, kde zrušení jedné chodbičky zvětšilo koupelnu a hrací prostor pro malého kluka.

03_ritmonio_butteschaumont-6-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: Ritmonio

Majitel bytu v pařížské luxusní rezidenční čtvrti v Buttes-Chaumont o velikosti 70 m² nebyl spokojen s pojetím bytu od developera. Pro dětský pokojík jeho syna byla vyčleněna jen malá komůrka a také koupelna i toaleta nabízely plochu velikosti dlaně. Obrátil se proto na architekta Glenna Medioni, aby vymyslel nové řešení bytu.

Stačil jen malý zásah

Architekt zrušil chodbičku, která oddělovala klidovou a společenskou část bytu a také měla sloužit jako šatna. Místo, které díky tomu ušetřil, rozdělil mezi dětský pokoj a koupelnu, které tím získaly důstojný a dostatečný prostor.

Vchody do jednotlivých místností jsou nově řešeny přímo z obytné místnosti. Aby nepůsobila stěna v obývacím pokoji příliš fádně přerušená dlouhou řadou dveří, zvolil originální koncept, který se stal dominantou celého bytu.

Stěny architekt obložil úzkými svislými dřevěnými prkny od podlahy ke stromu. Zásuvné dveře jsou pak vyznačeny dřevěným obložením v úhlu 45°. Díky tomu získáte pocit, že jde o čistě designový prvek bytu a nikoli o obyčejné dveře.

Vestavěné skříně úplně všude

Další velmi praktickou a zajímavou „vychytávkou“, je vyřešení úložných prostor. Celé stěny bytu jsou obstavené vestavnými skříněmi na míru ve vysokém bílém lesku, které mění svou funkci podle toho, ve které místnosti se nacházejí.

V předsíni fungují jako šatní skříně a botníky, v obývacím pokoji plní funkci vtipně skryté pracovny, knihovny a úložných prostor na cokoli.
V kuchyni otevřenou za skleněnými dveřmi se mění na kuchyňskou linku, ledničku a spižírny. Byt má jednotný koncept, a tak šatní skříně v dětském pokoji či ložnici jsou řešeny ve stejném designu.

Celému bytu dodávají dynamiku zářivě žluté niky umístěné ve skříních.

Koupelna v opozitu

Strohé a jednoduché „pánské“ řešení koupelny se vymyká odlehčenému bytu. Světlé barvy nahradily tmavé, jen dřevo na koupelnovém nábytku komunikuje se zbytkem bytu. Šperkem je pak designová umyvadlová baterie Diametro, která puritánské řešení koupelny povyšuje na jedinečné místo.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist