Nová adresa si žádá nové pojetí

Designové pojetí, je třeba upřesnit. Stěhujete se a zařizujete svůj nový domov? Jste trochu bezradní? Kouzlo spočívá v tom, že necháte v prostoru vyniknout zrcadla. Ušetří vám totiž mnoho práce s dalším interiérovým designem.

Je to tak, stačí jeden dominantní kousek umění v prostoru a už se můžete vzdát sbírky porcelánových kočiček po babičce. Jediné vhodně zvolené zrcadlo v originálním/uměleckém rámu dokáže s vaším interiérem divy a je jedno, jestli bydlíte na zámku, nebo v paneláku. Zrcadla totiž mají tu vlastnost, že jejich efekt nikdy není snižován okolním prostředím, naopak je vždy násoben sofistikovaným využitím.

Petr Matějíček, odborník z designové galerie ze studia Frame-it.cz vysvětluje: „Zrcadlo můžete zvolit jedno, stěžejní pro prostor, který obýváte, stejně tak můžete sáhnout po menších formátech, které vás potěší v každém zákoutí vaší domácnosti. Zrcadla mám rád proto, že dodávají místnostem světlo, prohlubují je, přesto ale, kromě praktických funkcí, propůjčují prostorám, kde jsou umístěná, nádech tajemna. Nebráním se zrcadlům a jejich instalaci kamkoliv, protože se dá velice snadno říci, že svoje opodstatnění mají všude.“

Chytré tipy na strategické rozmístění zrcadel a jejich výběr? Tady jsou ty, které pro vás máme od odborníků:

1. Vždy mějte zrcadlo u vchodových dveří – pro poslední kontrolu vzhledu při odchodu z domova.
2. Kvalitní dřevěné rámy zrcadel se hodí do všech obývacích prostor. Raději volte kontrast s nábytkem. Pokud se budete urputně snažit vyladit tón v tónu, nebude výsledek pěkný, protože nikdy nenajdete/nekoupíte zrcadlo s rámem v barvě jídelního stolu, například.
3. Zrcadla si rám zaslouží vždy. Jsou díky nim pozdvižena na vyšší úroveň. Na to myslete, až budete váhat, jestli rámovat, či ne. Bez diskuze platí, že ano.
4. Dokonce ani k modernímu nábytku se nebojte zvolit historické provedení. „Zámecká“ zrcadla se do popartového bydlení hodí, nemusíte se obávat kombinace stylů, nakonec vás nadchne neotřelost nápadů…
5. Jak správně zvolit velikost? Zrcadlo by nikdy nemělo být moc drobné, ale naopak by v něm mělo být něco vidět. Vy, část knihovny, rám postele… Spíš volte velikost XXL než ultra malé.
6. Jaké zrcadlo do obývacího pokoje? Záleží na tom, zda má být dominantou prostoru, či nikoliv. Pokud ano, nebojte se sáhnout po větším rozměru, zdobném rámu…
7. Barevnému provedení zrcadel se meze nekladou. Snesou totiž odstíny neutrální, ale také neonové… Interiérový designér nebo odborníci ve Frame-it.cz vám rádi pomohou s výběrem.

Více inspirace hledejte na www.frame-it.cz

Komerční prezentace
Foto: Profimedia.cz

11.5.2016 12:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist