Noční stolek: Pomocník ve dne i v noci!

Jeho přítomnost v ložnici je nám natolik přirozená, že výhody s ním spojené bereme jako samozřejmost. Čím bychom si měli noční stolek (do)vybavit, aby naše usínání či probouzení bylo hezčí a příjemnější? Pojďte se spolu s námi inspirovat.

shutterstock_2140274229-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock

Zdroj světla – lampička!

Postavte na odkládací plochu nočního stolku lampičku nejlépe se stínítkem. Světlo by mělo být teplé, jemné, intimní a zraku příjemné i ve chvíli, kdy procitnete se skvělou myšlenkou, kterou si budete mít nutkání zapsat. Věnujte také pozornost designu, ten je totiž klíčový a může buďto výsledek a atmosféru místnosti pohřbít, nebo naopak znásobit. Ložnici ve stylu divokého západu bude slušet stínítko s drobnými třásněmi v koňakovém tónu, romanci jako z Cornwallu zase starorůžová lampička s vyřezávaným tělem a zamrzlou Skandinávii prohřeje jednoduchá bílá.

Budík znovu zasahuje aneb Mobilní telefon ukliďte z dosahu!

V současné době si málokdo natáhne klasický budík, všichni jsme totiž propadli mobilním aplikacím a dál nerušeně spíme s telefonem u hlavy, což rozhodně není rozumné. Buďte právě vy průkopníkem, který dá sbohem buzení v podobě smartphonu, a nenechávejte se předtím, než si pro vás přijde spánek, rozptylovat stahováním firemních e-mailů, nebo šmírování druhých na sociálních sítích. Pozvěte si znovu, jako to mu bylo před lety, na noční stůl klasický budík. Garantujeme vám, že z žádného už nezešedivíte z jeho hlučného tikání. Takže típněte výmluvy a zaskočte si pro nový kousek do obchodu.

Orámovaná rodinná momentka

Usínejte a probouzejte se s pohledem na ty, na kterých vám záleží. Mysl vám díky nim zaměstnají příjemné vzpomínky, veselé okamžiky a nezapomenutelná dobrodružství, co vám zaručeně zvednou náladu. A v tomto rozpoložením se dělá snáze úplně všechno.

Tip Living.cz: Pokud noční stůl na společnou fotku stále čeká, vynahraďte si čas a najděte si snímek z rodinného alba, co bude mít tu výsadu, že bude ozdobou a duší vaší ložnice.

Deník nebo sešit s propiskou

Uzavřete do útrob zásuvky v nočním stolku deník, kam se svěříte s vašimi zážitky. Začněte si psát knihu vašeho života a berte tuto milou činnost jako rituál. Mozek si oddychne a vám se bude lépe usínat. Zvolte sešit v tvrdých deskách, které mají mnohonásobně vyšší životnost než klasická papírová verze a nudnou propisku vyměňte za plnicí keramické pero.

Drobnosti, suvenýry z cest aneb maličkosti s velkým významem

Vrátili jste se z Karibiku, Malediv nebo Zanzibaru a tuto dálkou vonící cestu jste si přísahali splnit už jako malí, když jste poprvé dostali do rukou globus? Vystavte si symbol vašeho splněného snu vedle lampičky. Když budete mít obavu nebo ztratíte odhodlání, postačí pohledem sklouznout na ony předměty a vám se vrátí elán. Když se vám podařilo uspět jednou, podruhé to půjde také.

A co ukrýváte v nočním stolku vy?

„Vzhledem k tomu, že jsme teprve rok a půl manželé, pokládáme tento prostor za ryze soukromý až intimní. Nechybí v něm svíčka, aromatický olejíček a také erotické pomůcky. Před nenechavými dětmi je někdy problém tyto ožehavé předměty dobře uklidit,“ svěřuje se Tamara (33).

„Pokud dlouho nemohu usnout, stříknu si na polštář oblíbenou vůni. Bez parfému a krému na ruce bych si noční stůl neuměla představit,“ říká pětadvacetiletá Romana.

 

 

7.3.2023 7:10 | autor: Lenka Zelnitiusová | zdroj: Pinterest

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist