Noční brikety pro klidné spaní

Majitelé topných zařízení na pevná paliva jistě znají toho otravného nočního skřítka, který budí a prosí o přiložení, aby doma nebyla zima a celá rodina se tak mohla probudit do hřejivého tepla. S nočními briketami se vyspí celá rodina.

1100x618-2-1100x618.jpg Zdroj: Freepik

Technologie nočních briket

Kvalitní dřevěné brikety se sice vyznačují dlouhou dobou hoření, ale celou noc hořet nedokáží. Na tuto situaci se lze připravit tím, že vyzkoušíte noční brikety, které mají charakteristicky tmavě hnědou až černou barvu stromové kůry. Tyto nejdéle hořící brikety jsou vyráběny nejvyšším možným slisováním čisté stromové kůry. Ta se po oddělení od dřeva vysuší a následně zpracuje. Noční brikety vynikají vysokou výhřevností a jsou mechanicky celistvé.

Vytápění kůrovými briketami

Noční brikety se pyšní dlouhou dobou žhnutí, při správném používání vydrží sálat i celou noc. Nepoužívají se však pouze pro noční vytápění. Jsou vhodné i pro denní topení, kdy chceme dlouhodobě docílit stabilní pokojové teploty. Jinou možností je kombinovat dřevěné a noční brikety. Akce na brikety můžete využít v jarních měsících, kdy je jejich cena nejpříznivější. Ušetříte tak nemalé peníze a zásoba briket bude připravena doma pod střechou na studené měsíce.

Druhy nočních briket

Tuzemský trh s palivy nabízí noční brikety několika velikostí a tvarů. Vzhledem k velikosti topného média můžete zvolit buď brikety noční válcového tvaru, které jsou vhodné především do větších kotlů nebo kamen. Do menších topenišť zvolte raději cihličkové noční brikety RUF, které jsou ideální i do krbů. Počítejte s tím, že kůrové brikety mají vyšší obsah popele než klasické dřevěné brikety.

Skladování kůrových briket

Při hoření nabývají válcové noční brikety na objemu až o 30 %, proto je nutné plnit topeniště přibližně do poloviny. Podle potřeby je také možné nalámat brikety na menší kousky. Při skladování zabraňte tomu, aby se noční brikety dostaly do přímého kontaktu s vodou, vzdušná vlhkost jim nevadí. Poraďte se s odborníky v Optimtopu, kde nabízejí dopravu nočních briket zdarma při odběru již jedné palety.

24.3.2022 3:17 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist