Nízké a elegantní

Konferenční stolek má svého druhu nešťastný název. Slovo konferenční jako by předjímalo ani ne tak rozhovor vedený kolem stolu, jako spíše jednání, obchodní setkání a formální úsměvy. Nic takového ale většina lidí doma dělat nechce. Naopak je přirozené očekávat potřebu odpočinku umocněného pohodlím, klidem a nebo vzrušením, jak chcete. Rozhodně přitom stojí za pozornost, nakolik se onen konferenční stolek proměnil a snižoval svou výšku, až zůstal ležet celou plochou své desky na zemi. Nižší už tedy být nemůže. A jak se s takovým stolkem žije?

124294-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Snižováním výšky se přirozeně mění také způsob obslužnosti konferenčního stolku. Stává se čistě jen odkládací plochou, tradiční odkládání předmětů braných v poměrně krátkých, několika minutových intervalech opakovaně do ruky, je v podstatě vyloučeno, neboť nahýbat se z pozice sedícího směrem k výškové úrovni podlahy je přirozeně velmi nepohodlné.

Užívání takto nízkého stolu je v podstatě stejné, jako užívání jiné odkládací plochy, ke které ale už musíme nějakým způsobem přistoupit, musíme k ní vstát a nebo přijít, např. jako k polici nebo ke skříni. Ale k našemu stolku si můžeme lehnout, třeba přímo na zem do vysokého chlupu koberce. A to už pohodlné je.

Budoár

Každý zařizovací předmět má pochopitelně svou roli a nějakým způsobem určuje charakter interiéru, ve kterém spočívá. Vytváří atmosféru a jejich skladba rozhoduje o tom, jak se bude v daném bytě nebo domě žít.

Elegantní bydlení: inspirativní fotogalerie

elegantni-bydleni-fotogalerie-inspirace.jpg

Zdroj: archiv redakce

Uzavřené, tiché a soustředěné prostředí pánské pracovny je něco jiného, než po vzoru budoáru zařízený obývací pokoj s lenoškami a tlumeným osvětlením. Na různých místech ledabyle postávají sklenice vína, knihy, gramofonové desky nebo krabičky cigaret a popelníky, někdy ležící přímo na zemi, stejně jako barevné polštáře. Podobným směrem, směrem k nenucenému a bezkonfliktnímu pohodlí se vydá charakter místnosti, jejíž uspořádání bude vycházet z některých koncepcí kultivovaného ležérního interiéru tak, jak jej ilustrují doprovodné fotografie. Můžeme obrazně řečeno jen tak něco pohodit na zem, kde k tomu určená plocha daná deskou konferenčního stolu. A když bude ležet něco mimo, tak to v žádném případě nebude v rozporu se způsobem užívání místnosti, protože tak se v ní jednoduše, a jistě příjemně žije.

Jaroslav Zákolanský
Foto Decoland
2.4.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist