Něžné kanceláře dodavatelů ženské krásy

Omamné parfémy, zářivé barvy na vlasy, pleťová kosmetika stojící za půvabem žen – to je svět zaměstnanců kosmetické firmy l’Oréal. Její pražské kanceláře získaly novou podobu, která zaměstnancům evokuje svět módy, butiků a glamour. Nahlédněte!

sas_6287-loreal-final-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Wiesner-Hager

Svět, kde žijeme a pracujeme, by měl být příjemný, pohodlný, podporovat kreativitu a odrážet ducha firmy a jejích produktů. V případě nově zařízených kanceláří l’Oréal na pražském Andělu se to povedlo na jedničku.

Kanceláře tak ale obvykle nevypadají. Převažuje v nich strohá praktičnost, která v zaměstnancích produktivitu příliš nepodporuje. Ne tak v tomto případě, které jako by se vznášely na pudrovém obláčku. Nejen volbou barev a materiálů.

„Chtěli jsme kancelářské prostory známé francouzské kosmetické firmy L’Oréal přiblížit světu módy, butiků a glamour. Náš záměr byl přenést lidi, kteří pracují v marketingu, jsou management firmy nebo pracují na přípravě nových retail jednotek, do prostředí, které bude odrážet hodnoty značky L’Oréal a propojí je se světem jejich zákazníků,“ vysvětlují architekti ze studia Archicraft, kteří vytvořili návrhy interiérů.

Nábytek a veškerou realizaci včetně vzduchotechniky, elektrifikace, podlah či osvětlení dodala společnost Wiesner-Hager. Do hotových prostor o výměře 2700 m2 umístila asi 1900 kusů nábytku.

Jednou z priorit rekonstrukce kanceláří bylo řešení akustiky. Vzhledem k vysoké obsazenosti si prostory vyžádaly maximální odhlučnění, aby zaměstnanci mohli pracovat v klidu. To bylo elegantně vyřešeno vybavením velkým množstvím koberců a dalších měkkých povrchů, které dobře pohlcují zvuk.

Druhou zajímavostí projektu, jehož realizace trvala téměř rok, je fakt, že veškeré práce probíhaly za provozu, tudíž postupně a v přesně navazujících dílčích krocích.

I přes náročnost projektu a nutnosti nezvyklých technických řešení podařilo vytvořit moderní prostory, které podtrhují zaměření a hodnoty společnosti l’Oréal – péči o ženskou krásu.

9.1.2019 10:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist