Něžná krása: jednoduchá svítidla z čirého skla

Jsou nenápadné, a přesto vás hned upoutají svými čistými liniemi a éterickým vzhledem. Přesně tak by se daly charakterizovat lampy a lustry z čirého skla.

14nedgis_suspension-large-check-crystal-rowan-22-transparent-or-Ă22cm-h22cm-ebb-and-flow-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Nedgis

Sklo je všude, kam se podíváte

Sklo do interiéru patří odnepaměti. Setkáváme se s ním v různých atraktivních úpravách, ale průhledné nebo, chcete-li, čiré sklo, přesto v našich domovech stále přetrvává.

Nejčastěji je tam zastoupeno asi v podobě okenních tabulí. Prosklené jsou ale často také různé vitríny a knihovny, případně jsou z něj vyrobeny konferenční stolky či desky na jídelních stolech. A v neposlední řadě ho dennodenně používáte v podobě všelijakých skleniček, hrníčků nebo dokonce táců a talířů.

Připadá vám, že na jednu formu výskytu jsme zapomněli? Ano, také v nějaké formě tvoří součást většiny svítidel. Musí však být nutně jejich stínidla všelijak zdobená. Ne, často stačí lustr z „obyčejného“ čirého skla.

V čem spočívá to kouzlo?

Ať už se řídíte pravidlem „méně je více“ nebo vás fascinuje zdánlivě protiřečící si spojení „nenápadně nápadný“, rozhodně se dá říci, že průhledné sklo na svítidlech jednoduchých tvarů je obojího naprosto dokonalým symbolem. Nehrozí totiž, že byste jím něco přeplácali. Věřte, že i kdybyste takové svítidlo použili v místnosti několikrát, nikdy to nebude působit rušivě a v žádném případě tím nezahltíte prostor.

A jsme u toho. Lustry z čirého skla se vám doslova étericky vznášejí nad hlavou, aniž byste si uvědomovali jejich existenci. Lampu z čirého skla můžete postavit kamkoliv, všude působí nenásilně, jako kdyby tam odjakživa patřila. Takže ať máte v místnosti svítidel z čirého skla, kolik chcete, prostor bude pořád působit příjemně vzdušně. A nic nezkazíte ani tím, když bude svítidlo jemně zabarvené do nějakého tónu.

Kam se hodí?

Svítidla  čirého skla se hodí téměř do každého typu interiéru. Jde však o to, aby bylo tam, kde okolní zařízení nechalo dostatečně vyniknout jejich kráse. A protože se jedná o prvek, jehož předností je právě jeho dokonalá jednoduchost, nejvíce lákají k jeho použití interiéry v minimalistickém, skandinávském, romantickém a přírodním stylu.

23.10.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist