Nezapomínejte na předsíň!

Předsíň je nedílnou součástí bytu a může být jakým si trpěným skladištěm kabátů, bot a deštníků a nebo se může stát příjemným prostorem. To záleží na vás, konec konců, předsíň je to první, co uvidí vaše návštěva, stejně jako třeba pošťák a nebo soused…

Předsíň je miniaturizovaná hala či předsálí a ať už je jakkoliv malá, měla by být správně a účelně využita. A jaké jsou poznámky a typy od architektů, kteří spolupracují s naší redakcí?

1.předsíň je vaše vizitka, je to „předehra“ k vašemu bytu a měla by mí alespoň nějak srovnatelnou úroveň, jako zbylé části bytu. Měla by lákat ke vstupu do bytu a nikoliv odrazovat zápachem z bot a ošlapaným kobercem, který se nikam jinak nehodil a tak skončil v předsíni.

2. skutečnost, že v předsíni netrávíte své volné chvíle tak, jako v obývacím pokoji ještě neznamená, že předsíň není „vaše“ a že v ní takříkajíc „nebydlíte“. Zanedbaná předsíň je jako flek na jinak udržovaných šatech.

TIP: zkuste nějaký nábytkový modul tak, jak ho ilustrují přiložené fotografie a nezapomeňte na botník. Pamatujte, že věci schované ve skříních jsou uklizené a ty věci, zejména kusy oděvů a obuvi, které se volně povalují, vytvářejí dojem nepořádku. Platí to zejména o malých předsíních, ve velkých halách a předsálích mohou poházené boty vypadat naopak takřka ležérně.

Velká fotogalerie předsíní

TIP na ÚLOŽNÝ PROSTOR: protože je předsíň průchozí a nikoliv trvale obývanou místností, pak je tím místem, kde se dá uvažovat snížený podhled, který by jinak mohl např. v ložnici či obývacím pokoji vytvářet stísněný dojem. Zkuste tedy snížit podhled tak, aby zbývající světlá výška nebyla menší než 205 cm a udělejte si skříňku na stropě.

A materiál? Zkuste klidně podlahovinu, která vám zbyla a nebo jednoduše a elegantně vyřešte problém pomocí sádrokartonové desky a dvou pantů, přičemž tohle všechno seženete v obchodech pro kutily a nebo si zavolejte řemeslníka a věc pořídíte cca do 1 000Kč.

Red.
Foto Woodface, Nábytek.cz, Aldus, nabytek-davinci.cz, Dřevotvar Jablonné nad Orlicí

13.11.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist