Nezapomeňte na velikonoční výzdobu

Velikonoce se blíží a většina z nás se už pouští do jarního úklidu a velikonoční výzdoby. Někdo si dává pořádně záležet, lepí na okna samolepky a na dveře věší velikonoční věnec, jinému stačí, když obarví pár vajíček uvařených natvrdo. Přinášíme tipy pro ty, kteří si svůj domov chtějí pěkně vyzdobit a s Velikonocemi přivítat i tolik očekávané jaro.

17nonbunto_masika-ei-kerze-45-x-65-cm-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Nobunto

Zelená, žlutá, červená jsou top

Již tradičně si s Velikonocemi spojujeme zářivé barvy, které se objevují v probouzející se přírodě, jako jsou žlutá, zelená a červená. To jsou odstíny, kterými barvíme vajíčka a zdobíme kraslice. Tyto barvy však většinou převládají i v dalších velikonočních aranžmá, ať už jsou to velikonoční věnce, mašle na pomlázkách, nebo jídelní stoly prostřené ve velikonočním duchu.

V posledních letech k těmto zažitým trendům přibylo více přírodních materiálů, a to nejen oblíbené větičky z jívy, ale i všelijak zbarvená ptačí pírka nebo kousky mechu.

Letošní trendy sázejí na přirozenost

Možná vás letos pohled do výloh s velikonočními dekoracemi trochu překvapí. Může se totiž stát, že tam marně budete hledat dekorace v barvách rozkvetlé louky. V módě jsou minimalismus a jednoduchost se vším všudy a to se promítá i do trendů ve velikonoční výzdobě a dekoracích.

Letos tedy můžete klidně zapomenout koupit barvy a obtisky na vajíčka a přitom budete dokonale in. Frčí totiž čistě bílá neobarvená vejce, která stačí jen docela obyčejně naskládat do ošatky z přírodního proutí nebo drátěného košíčku.

Sklo v hlavní roli

Namáhat se nemusíte ani s vyfukováním a zdobením kraslic. Místo nich můžete s klidem naaranžovat na stůl čiré skleněné baňky různých velikostí, které mají symbolizovat vajíčka. Prostě Velikonocům letos vládne čiré sklo všech tvarů. Proto vyndejte skleněné mísy a vázy. Budou se vám při velikonočním aranžmá určitě hodit.

Keramika jedině v bílé

Pokud si potrpíte na různé velikonoční figurky, jako jsou zajíčci, beránci a nepostradatelné slepičky a kuřátka, měli byste i v těchto případech ubrat na barevnosti. Keramické doplňky byste měli volit v bílé barvě, případně jen mírně dobarvené pastelovými odstíny.

Dekorování živými květinami je sázka na jistotu

Pokud se těšíte na jarní atmosféru plnou optimistických barev, vsaďte na dekorace z živých květin. V tomto případě nemusíte řešit žádné trendy, protože barvy, které „namíchá“ příroda nikdy nevyjdou z módy. Naaranžujte je do váz, květináčů nebo truhlíků či ikeban a vytvořte si doma báječnou jarní atmosféru, a to nejen o Velikonocích.

Pokud se však nechcete pustit do striktně květinového aranžmá, protože upřednostňujete velikonoční symboly, použijte živé květiny alespoň občas jako oživující doplňky v celkové výzdobě.

Není důležité, zda se rozhodnete svůj domov o Velikonocích vyzdobit tradičně nebo podle posledních trendů. Podstatné je, abyste se v takto dekorovaném interiéru cítili příjemně a aby vám svátky jara přinesly chvíle radosti a optimismu.

22.3.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist