Nezapomeňte na zrcadlo

Při vybavování interiéru mají některé zařizovací předměty přednost. Základem bytu je přirozeně postel, stůl a židle. Stejně tak je nezbytné mít doma kuchyň a nebo kuchyňský kout a koupelnu s toaletou. Pak už jen nějaký bytový textil, šatní skříně a byt je vlastně zařízený. A nebo ne? Nechybí něco?

125641-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Je toho pochopitelně hodně, co jsme nevyjmenovali, ale jak už samotný název článku napovídá, středem naší pozornosti je zrcadlo, o které tuzemský zákazník projevuje při zařizování bytu skutečně pramalý zájem. Celkem přirozeně si pořizujeme zrcadlo do koupelny, ale interiérové zrcadlo, které by bylo např. v obývacím pokoji a nebo na chodbě či v předsíni, tak to už mnozí z nás vnímají jako zbytečnost.

Velká inspirativní fotogalerie zrcadel

K čemu nám bude?

1. základní funkcí zrcadla je samozřejmě poskytování obrazu toho, kdo se do něj dívá. Tím je také dané i jeho umístění a proto jsou zrcadla nejčastěji v těch místech, kde se oblékáme a kde je důvod k tomu prohlížet si svůj zevnějšek.

2. další rolí zrcadla je vytváření iluze prostoru. Vhodným umístěním je možné např. pohledově „zvětšit“ konkrétní místnost.

3. v neposlední řadě je zrcadlo estetickým prvkem a to zejména kvůli svému rámu, který může být rámem stejně bohatým, jako bývají rámy na starých obrazech. Atraktivní je ale také samotná zrcadlová plocha. Jen je potřeba pracovat s tím, co se v ní odráží.

TIP:
umístěte si zrcadlo na stěnu kolmou k oknu a ideálně tak, aby se vám při vstupu do místnosti nabídl právě onen pohled z okna odrážený v zrcadle. Je to jednoduché, stačí si jen vzpomenout, že „úhel dopadu je stejný, jako úhel odrazu“ .

Red.
Foto interiorinternet.com

8.8.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist