Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?

Jedním z méně nápadných prvků při zařizování interiéru je volba dveřního a okenního kování. Správnou volbou dveřní kliky podtrhneme charakter celé domácnosti, navíc ji bereme do ruky několikrát denně. Krása kliky je tedy skutečně důležitá, pro dlouhodobou spokojenost s kováním je ale zásadní i její kvalita a ergonomie.

perex_titulka-1100x618.jpg Zdroj: Cobra

O radu jsme požádali Kristinu Boda, ředitelku firmy COBRA, největšího českého dodavatele dveřních kování.

Na co se soustředí zákazníci při výběru dveřního kování?

Pro zákazníky je samozřejmě nejzajímavější výběr designu samotné kliky – zdá se, že nejdůležitější je vybrat správnou barvu a tvar, který se nám zkrátka líbí. Při volbě se proto soustřeďme se na charakter interiéru našeho domu či bytu – je spíše moderní a minimalistický nebo tradiční, romantický či rustikální?

Výrazným trendem posledních let jsou minimalistické jednoduché interiéry – zde se uplatní nejlépe moderní puristická kování, například naše rozsáhlá kolekce Cobra Design line. Zákazníci zde oceňují nejen eleganci bez zdobných prvků, ale také výjimečnou kvalitu.

Na druhou stranu velká skupina zákazníků vyznává spíše modely vhodné do tradičních až rustikálních interiérů. Romantický styl zkrátka vyžaduje jiný designový styl, než moderní novostavby.

Krása kliky není vše, důležitá je ergonomie

Máme zkušenost, že se zákazníci sami rozhodnou, jaké kliky se jim líbí a hodí se do interiéru. Při výběru dveřního kování se ale nenechávejme pouze okouzlit designem, do rozhodování musíme zapojit rozum. Důvod je zřejmý – ergonomie kliky. Správně vybraná klika je příjemná na úchop, nemá ostré hrany a její velikost vyhovuje všem členům rodiny. Podívejte se třeba na naši kolekci Cobra Q, která získala Red Dot Design Award nejen za design, ale i za ergonomii.

Na ergonomii dveřního kování buďte nároční, tvar a velikost kliky předurčují váš pocit z otevírání dveří na dlouhá léta. Je dobré zvážit, zda není klika příliš masívní pro ženské nebo dětské ruce nebo naopak příliš titěrná pro vchod do dílny.

Ani nepříjemný pocit ostrých hran nebo nekvalitních materiálů se nedá nijak ospravedlnit, je to zkrátka známka nekvalitního výrobku. Příkladem jsou třeba plastové kliky v panelácích z osmdesátých let – ostré hrany, špatně odstraněné přetoky ve spoji. Vzpomínáte?

Jaké kování je podle posledních trendů nejoblíbenější ze strany klientů?

Dobrá rada na závěr – utečme od unifikovaných řešení a vyberme právě takový model, který bude svým tvarem, barvou a velikostí ideální právě pro nás a náš interiér. Klika je ve skutečnosti šperk, kterého se dotýkáme každý den, navíc vydrží na dveřích dlouhá léta. Na výběr je tolik kvalitních dveřních kování, že se určitě nemusíme spoléhat na módu nebo trendy, můžeme zvolit řešení ideální právě pro náš byt.

Přeji vám, ať máte při výběru vašich dveřních kování kliku.

Kompletní nabídku dveřních kování najdete i v eshopu na www.matekliku.cz

23.9.2021 11:28 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist