Než si koupíte novou kuchyň…

Listovat katalogy a pak si nechat kuchyň navrhnout, přivést a smontovat, je jedna věc. Druhá, se kterou vám nepomůže žádný magazín, je pak takovou kuchyň zaplatit a třetí věc představuje ověření, zdali návrh byl proveden správně. A správně navržená kuchyň není kuchyň vytvořená podle příručky nebo článků v novinách, ale podle vás a vám tzv. na míru!

126691-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Právě taková skutečnost bývá velmi čas opomíjena a zákazníci se mnohdy tzv. spokojí s konstatování, že „tak kuchyně dělají“. Podobný přístup je do jisté míry omluvitelný u prodejců kuchyňských celků,  někde ve velkoskladu, kde se kuchyně prodávající lidově řečeno na kila, ale v kuchyňském studiu nikoliv. Kuchyňské studio je  kuchyňským studiem od toho, aby se pokusilo v souladu s výrobními kapacitami výrobce vyhovět individuálním požadavkům zákazníka a pokud možno prodávat „co kus, to originál“.

Nic ale není černobílé a současná nabídka služeb ze strany kuchyňských studií je poměrně uspokojivá a platí to zejména u zavedených značek, stejně jako o malých, dynamických firmách, kteří si (dobré) jméno teprve budují. Zákaznické potřeby jsou pak poměrně dobře zmapované a výrobní programy se jim snaží vycházet vstříc. Ale i tak je dobré vědět, na co si dát pozor.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

1. Máte dostatek prostoru po obou stranách varného centra? Kam budete pokládat suroviny k vaření, jako je maso, nakrájenou zeleninu atp. a kam pak postavíte hrnec, který sundáte z plotny?

2. Jak daleko to máte od varného k mycímu centru?  Mezi oběma centry by určitě mělo být dostatek odkládací plochy (min. cca 60 cm) , ale zase není dobré pro vodu na vaření chodit na druhou stranu místnosti. Nejlépe, pokud máte všechno do dvou kroků a nebo pomocí jednoho pootočení se.

TIP:
Zajímavým řešením je „L“ , tedy kuchyň do „elka“ kdy je mezi mycím a varným centrem cca 60 cm a pak onen roh. Takže když vaříte, tak pak se stačí pootočit o 45° a člověk najednou stojí před dřezem.

3. a co osvětlení? Je navrženo tak, aby právě vám nesvítilo do očí? Ptali se ve studiu na to, jak je vysoký váš partner, partnerka? Kam osvětlení umístili? O osvětlení v kuchyni čtěte ZDE.

Red.
Foto: Schüller

3.8.2009 8:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist