Nevíte, jak propojit kuchyň s obývacím pokojem? Elegantním řešením je kuchyňský ostrůvek

Rozhodli jste se spojit dvě místnosti v jednu a přemýšlíte, co by se mělo stát tím předělem, který je plynule sjednotí? Oblíbeným řešením tohoto problému je kuchyňský ostrůvek, případně bar. Důvody, proč je zrovna tento způsob tak populární, najdete v tomto článku.

14kitchenaid_p140344_10z-1100x618.jpg Celá galerie 31 Zdroj: Kitchen Aid

Otevřený prostor je řadu let trendy

Kuchyně propojená s obývacím pokojem, případně s jídelnou, je trendem již několik let. Stala se tak místem, kde už dávno nejde jen o přípravu pokrmů. Spojením s ostatním prostorem se stává součástí celého interiéru a vaření či společné stolování se stává příjemnou součástí každodenního rodinného života.

Pořiďte si ostrůvek

Kuchyň a obývák, případně další prostory, je potřeba nenásilně propojit v jeden celek. A k tomu je právě kuchyňský ostrůvek doslova ideální. Je oblíbený nejen v domácnostech, ale dopustit na něj nedají ani profesionální kuchaři.

Takto propojená kuchyň se stává vzdušnější, což je příjemný protipól ke stísněným panelákovým kuchyním, které se díky důmyslným rekonstrukcím pomalu stávají minulostí. Nejde však jen o praktickou stránku, jako je především větší pracovní plocha, ale báječným bonusem je, že přestanete být při přípravě jídla „v izolaci“. Přestože budete celé dopoledne vařit a péct, stále budete v centru rodinného dění.

Jaké jsou další výhody ostrůvku?

  • Ostrůvek dovoluje efektivní pohyb a také práci v kuchyni více osob najednou.
  • Získáte díky němu nejen více prostoru pro přípravu jídla, ale další odkládací plochu.
  • Můžete si do něj nechat zabudovat varnou desku, troubu nebo dřez a proměnit ho tak v opravdové srdce kuchyně (tady však nesmíte zapomenout na rozvody energií).
  • Doplněním o pult a barové židle může nahradit jídelní stůl.
  • Hodí se do každého stylu – ať už se vám líbí rustikální styl nebo moderna.
  • Díky své poloze může uchvátit návštěvy, které vás rády budou sledovat při vaření.
  • Výhodou spojení kuchyně s obývacím pokojem pomocí ostrůvku je také to, že při vaření můžete mít pod dohledem své malé děti, které si hrají v obývacím pokoji.

Dokonalé multifunkční řešení

Ostrůvek je tudíž nejen možností, jak vkusně otevřít prostor a propojit kuchyň s jídelnou a obývákem, ale jedná se zároveň o praktické a multifunkční řešení. Ostrůvek se může stát jak varným, tak mycím centrem, uvnitř něj získáte další úložné prostory a zároveň může sloužit jako pohodlné místo, kde si své kulinářské výtvory v klidu vychutnáte.

12.3.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist