Nevíte, který obklad do kuchyně? Rozhodování vám usnadní vizualizace

Možná se vám zdá, že keramické obklady v kuchyni hrají spíše praktickou roli. Naopak. Keramické obklady mohou změnit vyznění celé kuchyně, použité tvary či barvy dokonce mohou rozhodnout o celkovém konceptu. Přesvědčí vás tři vizualizace stejné kuchyně, v nichž jsou použity různé obklady.

10como2020kuchyne205_preview_jpeg-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: RAKO

O tom, jak se vám bude v nové kuchyni vařit, rozhoduje i její vzhled. Teď ale nemluvíme o vhodném rozmístění jednotlivých zón nebo o povrchu linky. Atmosféru ovlivní i stěny za kuchyňskou linkou, podlaha a jejich vzájemné sladění. Vydejte se se značkou RAKO na virtuální návštěvu jedné kuchyně. Majitelé měli jasno o kuchyňské sestavě a vybírali keramické obklady menších formátů s přírodní barevností.

Klasický formát oživí mozaika

Povrch zvětralého kamene jako by do místnosti přivál přímořskou atmosféru s pohodovým životním rytmem. Klasiku v podobě základního formátu na podlaze může na stěně oživit menší formát mozaiky nebo řezaná dekorace. Dlaždice Como poskytnou skvělý základ modernímu i klasickému interiéru, kdy ideálně spojí do jednoho celku podlahy v celém bytě, koupelnu i kuchyni.

Dlažbu od parket skoro nerozeznáte

Nechcete se stejně jako majitelé naší kuchyně na obrázku vzdát parket v kuchyni, ale obáváte se jejich náročné údržby? Počítejte ale s tím, že ušlechtilé přírodní materiály musíte udržovat a hýčkat, vadí jim větší množství rozlité vody, protože můžou nabobtnat, nebo naopak sesychají, nelíbí se jim styk s chemikáliemi ani případně drobné domácí nehody.

Slinuté glazované dlaždice Era věrně kopírují dřevěné parkety, a navíc se na rozdíl od přírodních parket ani nehnou.

Hodí se i pro alergiky. Dobře snášejí teplo, dokonce jej vedou a jsou tak ideální krytinou nad podlahové topení. Jsou nenáročné na údržbu, trápit se nemusíte ani rozlitou vodou nebo vínem. Na běžnou dlažbu postačí voda, hadr a saponát.

Dlaždice s patinou ocení příznivci rustikálního stylu

Příznivcům zemitých odstínů je určen povrch s „opotřebovaným“ vzhledem a barevností pálených cihel. Hodí se nejen pro rustikální styl kuchyně, ale obecně pro klasické, tradiční interiéry. V současné době je velmi oblíbený šestiúhelníkový formát, který sérii doplňuje. Dlaždice s rozměry 30 x 30 cm na podlaze jsou funkčním základem interiéru, navíc si můžete pohrát s kombinací více formátů. Výhodou je, že se nemusíte bát vběhnout do kuchyně ze zahrady jen tak, v botách. Bláto a případné jiné nečistoty kdykoliv snadno umyjete.

Tip Living.cz: Cihelný povrch má schopnost se barevně přizpůsobit interiéru. Ať už jste zařídili kuchyni v jakémkoliv stylu, zútulní ji a rozveselí.

6.12.2017 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist