Neuvěřitelná proměna podkroví za 20 tisíc. Teď vypadá jako ze žurnálu

Rčení, že za málo peněz jde udělat hodně muziky, se při zařizování malého podkrovního bytu naplnilo do puntíku. Omezený rozpočet si vynutil použití již zakoupeného nábytku, renovaci stávající kuchyňské linky a hodně invenční designéry.

img_5123-kopie-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: Stag Pads

Malý podkrovní byt má jednu velkou devizu – umístění. Nachází se v historické části Prahy nedaleko Pražského hradu a jen pár kroků od Karlova mostu. Jeho majitel se ho rozhodl využívat jako ubytování pro turisty a pro krátkodobé pronájmy. Obrátil se na designéry ze studia Stag Pads, aby vytvořili stylový interiér. Nicméně na jeho zařízení mohl dát jen 20 tisíc korun. Dá se za tuto cenu vůbec zařídit byt?

Ano dá, ale je potřeba hodně kreativity. A tu designéři prokázali. Majitel měl již zakoupenou rozkládací pohovku pro dvě osoby a postel z IKEA. V objektu se též nacházela stará kuchyňská linka. Aby se podařilo udržet napnutý rozpočet, museli se tyto věci použít a ostatní zařízení jim částečně přizpůsobit.

Klient v požadavcích směrovaných na designéry použil spojení „útulný, vzdušný a cool“. Proto byl jako dominantní barevný odstín zvolen šalvějová zelená a její variace. Objevuje v různých částech interiéru, na různých texturách a materiálech.

Stávající kuchyňská linka je vzhledem k velikosti prostoru poměrně velkorysá. Designéři natřeli spodní skříňky hlavním barevným odstínem šalvějové zeleni a horní bílým. Obklady za linkou tvoří neutrální bílé dlaždice v rozměru 20 x 20. Aby dotáhli vzhled, nakoupili nové kování, díky němuž vypadá kuchyně, jako by právě sjela z výrobní linky a udává tón celému bytu.

Stěny celého bytu jsou vymalovány bílou barvou, aby vynikly původní odhalené trámy. Byt dostal i nový jídelní stůl a židle. Celkový útulný pocit pak dodaly textilie – polštářky, plédy, koberečky a pochopitelně i drobné dekorace a obrazy.

Celý interiér je skvělou ukázkou toho, že hezké bydlení není otázkou peněz, ale vkusu, dobrých nápadů a kreativity. A také že obrátit se na profesionály se vyplatí.

1.2.2019 10:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist