Z neútulné obřadní síně se stala honosná královská komnata

Svatba stále patří mezi nejdůležitější události v životě. Ovšem představa o tom, v jakém prostředí by se měl tento zásadní krok odehrávat, může být odlišná. Pokud patříte mezi ty, kteří si potrpí na tradiční romantiku, podívejte se na proměnu obřadní síně v Hanušovicích, které leží v okrese Jeseník. Tohoto nelehkého úkolu se na přání paní starostky ujala designérka Jana Denninger z olomouckého studia Emotion Interier Design. A o tom, že výsledek její práce obdivuhodný, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

3img_0166-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Jana Denninger

Místní se tady brát nechtěli

Paní starostka Hanušovic byla už opravdu zoufalá, protože město sice mělo svou vlastní obřadní síň, ale žádná svatba ani křest se tam delší dobu nekonaly. A není divu. Když se podíváte na fotky tohoto interiéru před realizací, vidíte sami, že prostor byl původně tmavý, působil neútulně a až příliš připomínal tzv. komunistický styl. Pokud tedy chtěli hanušovičtí radní vrátit do obřadní síně život, nezbylo jim nic jiného než se pustit do důkladné rekonstrukce.

Designérku neodradila ani špatná omítka a staré topení

Všem bylo jasné, že se musí z gruntu předělat celá místnost. Byla potřeba nová omítka, rozvody vody a elektřiny včetně topení. Nezapomnělo se ani na výměnu parapetů a podlahové krytiny. Pak přišel na řadu design interiéru. Místnost se měla stát příjemným místem nejen pro uzavírání sňatků, ale třeba i pro vítání malých občánků. Cílem designérky tedy bylo, aby prostor působil elegantně, jemně a vzdušně.

K zámecké atmosféře přispěly semišové tapety

„Pro vytvoření elegantní až vznešené zámecké atmosféry jsem zvolila semišové tapety v béžovém odstínu z katalogu Gentleman´s relisch německého výrobce manufaktura Hohenberger,“ prozrazuje Jana Denninger. S nimi skvěle ladí závěsy v bílé barvě, které ušila na míru firma Diamond design z Olomouce.

Bylo důležité, aby poměrně malý prostor působil útulně a zároveň vzdušně. Designérka k tomu dodává: „Místnost není velká, takže jsem ji potřebovala opticky zvětšit. K tomu jsem zvolila židle Victoria Ghost designéra Phillippe Starcka. Příjemný dojem umocní také zrcadlo Crystals, které celou místnost doslova rozzáří.“

Luxus královských komnat

Zařizovací předměty, které jsou z firmy Karre design, dokonale zdůraznily zámecký styl. Jedná se například o stůl JANUS v naprosto jedinečném provedení, neboť jeho stříbrné nohy mají podobu lvích tlap. S tím skvěle korespondují dvě křesla Queen White v bílém provedení. Ta jsou zajímavá nejen tvarem nohou, které dokonale ladí se stolem, ale i krystalovými kamínky třpytícími se na celé ploše křesel. Proto tyto dva originální kousky působí jako výrazný ozdobný prvek v daném interiéru. Navíc mají i praktickou roli, protože je lze využít na sezení při vítání občánků. A s tím vším báječně dotvářejí jeden celek již zmíněné židle Emporio White.

21.5.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist