Neutrální kuchyňský design, který se vám bude líbit

Většina z nás miluje neutrální barvy v kuchyni proto, že když ráno vstaneme a přijdeme do kuchyně, abychom si dali kávu nebo čaj a pomalu se začali připravovat na denní shon, nedráždí nás žádné agresivní kombinace barev nebo vzorů. V klidu se můžeme posadit za stůl, vnímat ticho a svůj organismus nastartovat příjemným způsobem.

119204-1100x618.jpg Celá galerie 31 Zdroj: archiv redakce

Pro neutrální pojetí kuchyně můžete vybírat prakticky z jakéhokoli stylu, který se vám líbí. Může to být ultra minimalistický, vintage styl, shabby-chic, tradiční styl anebo styl skandinávský. V neutrálních barvách budou všechny vypadat skvěle.

Vždy pamatujeme na to, že námi upravené prostředí by mělo být pro nás typické, něčím charakteristické, ať už se jedná o kuchyň nebo obývací pokoj. Bydlení by mělo odpovídat našim potřebám a ne se otrocky podřizovat diktátu módy. Současný výtvarný názor, realizovaný v kterékoli místnosti bytu je spíš smířlivější, než býval kdysi, a tak by nic nemělo bránit tomu, abychom i u neutrálních kuchyňských designů nepoužili třeba i velmi osobitá řešení například právě v doplňcích.

Přidáte-li k neutrálnímu kuchyňskému stylu dřevo, kámen – máte minimalistickou nebo skandinávskou kuchyni. Zvolíte-li do takové kuchyně vintage kuchyňský ostrůvek máte staromódní elegantní styl anebo vintage styl. Nikdy nezapomeňte alespoň na několik květin ve váze nebo pár kousků v květináčích.

Přidání barevného prvku může být v takovém stylu velmi dobrým nápadem, barevný akcent, ať už jej do prostoru dodáte v podobě židliček, nádobí nebo květin mu přidá na aktuálnosti a učiní z prostoru kuchyně hravější místnost.

Neutrálnímu designu jsme se již v některých článcích dříve věnovali.  Kupříkladu to je článek „Bílá koupelna – nezávislá a neutrální“ nebo „Minimalistické bydlení se zajímavými prvky“. Nahlédněte do nich.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, aldovega.com

17.3.2014 12:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist