Neuhádnete, jak starý je tento úžasný pařížský byt!

Současný a přesto klasický je po rekonstrukci byt v domě ze sedmnáctého století, jemuž dal novou tvář Ateliér Aurélie Rimbert. Exteriér domu na pravém břehu Seiny své stáří nezapře, v interiéru je to ale jiné – ryze moderní výraz a jen drobné detaily odkazují na skutečné stáří bytu.

pas-de-la-mule-a.-rimbert-19.07.2018.14-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: Foto: Romain Bourdais

Majitelé 150 metrů čtverečních rozlehlého apartmánu si přáli očistit interiér od všech historických prvků, zachovat chtěli pouze řadu vitrážových oken na pavlači. Ornament na oknech inspiroval designéry k vytvoření podobného na dveřích – ořechová dýha  je rozdělena jemným tmavohnědým rastrem a štěrbinami.

Tmavohnědá barva se objevuje i na neobvyklém zdobení podlahy, což je další zajímavý prvek, který na ryze moderních parketách pomocí různě silných kontrastních pruhů vytvořil dojem klasických kazetových parket, podobných jaké obdivujeme na zámcích.

Soustavy zásuvek, polic a knihoven jsou vyrobené na zakázku, jejich dvířka jsou pokryta bronzovými zrcadly, plstí, černým sklem a tkaným plátnem. Černé zárubně označují průchod z jednoho prostoru do druhého.

Nepřehlédnutelné je v tomto bytě pojetí koupelny, kde jsou zkombinovány obklady s 3D vzorem a ořechová dýha na koupelnovém nábytku. Na dřevné parkety zbytku bytu navazuje „parketová“ dlažba. Šišatá zrcadla podsvícená LED pásky jsou hravým motivem. Osobitý byl i výběr baterií. Designéři zvolili Diametro 35 od Ritmonio jako jedinečný a originální designový prvek.

Interiér tak klame tělem, na jedné straně skrývá své stáří, ale pozornému pozorovateli nabízí vodítka a naznačuje, jak to ve skutečnosti je.

30.11.2021 5:30 | autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist