Netradiční malba v interiéru – batikované zdi

Nekonvenčnost, pestré barvy, optimistické ladění, to vše se dá nahradit společným označením batikované zdi. Toto netradiční řešení výmalby interiéru mu dodá doslova třetí rozměr, vnese do místnosti příjemnou náladu, rozzáří celý pokoj.

Batikované stěny v interiéru ztělesňují vše, co je zábavné, hravé, vzrušující, a to nejen z hlediska interiéru samotného, ale i z hlediska výtvarného. Proces tvorby batiky v interiéru je něco zcela jedinečného. Batika je ideálním trendem pro ty, které už běžná malba na stěnách jejich bytu nudí a zatoužili si vytvořit něco opravdu originálního. Batika je rozhodně správný způsob oživení místnosti.

Batika na zdech poskytne opravdu překvapivý rozdíl, což můžete sami posoudit pohledem na fotografie, které tuto proměnu pokojů dokumentují. Rozhodně to není nic, co přejdete bez povšimnutí. Takže teď už se jen rozhodnout, ve které místnosti s batikou začít. Pokud existuje rovnou více možností, kde byste chtěli stěny pokoje oživit, zkuste například dětský pokoj, ten je jasnou volbou.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Ovšem batika na zdech vašeho obývacího pokoje může být také poměrně překvapující a vítanou změnou. Pokud jste rodinou pozitivně orientovanou, zaměřenou na využívání barev v tom jejich nejlepším smyslu, i tato volba bude tou pravou. Vlastnoručně vyvinutým úsilím při tvorbě takovýchto netradičních stěn můžete místnost povznést opravdu o úroveň výš.

Pamatujete však na tom, že batikované zdi nemusejí být pouze o zářivé barevnosti a jasných barvách. Ve fotogalerii uvidíte, jak do modra laděná koupelna vymalovaná batikovým stylem vypadá zábavně a netradičně už díky použité technice samotné, i když barva je klasická modř. Použití hluboké modři je velmi zajímavé a pro koupelnu to pravé. Právě takovýto typ výmalby ukazuje skutečné možnosti tohoto nového trendu v interiérové malbě.

Velmi dobře bude působit na vás i vaše okolí to, že jste vlastně osobními návrháři vašeho vlastního projektu, který taktéž sami můžete dovést k úspěšnému závěru. Nemusíte volat profesionály, aby vaši práci dokončili, realizace se můžete chopit sami. A jak začít? Začněte skicováním požadovaného designu přímo na zeď.

Použijte tužky, pastelky, křídy, zkrátka vše, co se vám pro váš projekt může hodit. Naše nápověda, budiž je vám vodítkem k dosažení efektu, který jste si vysnili, výsledku, který hodláte vytvořit. Samozřejmě můžete udělat batiku ve zcela volné formě, ale pokud s touto technikou teprve začínáte, je dobré mít pro začátek co nejkonkrétnější představu.

Malování pokojů – velká inspirativní fotogalerie

Jakmile máte svůj návrh předkreslený, ujistěte se, že bude v naprostém souladu s barvami, které zamýšlíte použít. Pamatujte na to, že k dosažení požadovaného efektu se musejí barvy překrývat. Je třeba mít neustále před očima škálu barev, které budou vodítkem pro to, abyste řadili vedle sebe barvy, které se k sobě hodí. Vždy bude lepší variantou, když vedle červené barvy bude oranžová, vedle zelené modrá, než když použijete některou z násilných kombinací jako je například červená a zelená.

Dalším krokem bude malování vždy dvou částí najednou. Z tmavšího odstínu přecházejte vždy do světlejšího a nikdy naopak. Přes spojnice barev použijte vždy suchý štětec, abyste dosáhli kýženého efektu batikování. Přes noc pak budete muset nechat výsledek své práce zaschnout a k dalšímu kroku postoupit až poté, co je první část již zcela zaschlá. Pokud budete požadovat, aby se barvy vzájemně promísily a část malby byla strakatá, je dobré postupovat tak, že barvou projedete zezdola nahoru a opět dolů.

Pokud jsme vás náležitě inspirovali a vy jste se rozhodli doma batikované zdi vyzkoušet, přejeme vám hodně zdaru.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homedit.com 

24.9.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist